Východočeši v 17. kole extraligy zvítězili v O2 areně 2:1 a potvrdili pozici nejlepšího týmu na kluzištích soupeřů.

V bojovném duelu se takřka po celý zápas oba týmy potýkaly s přesností přihrávek.

V úvodu zápasu se ke střelám dostali Východočeši, ale rány Šimánka, Knotka i Ptáčka zneškodnil gólman Furch. Slávisté zase zahrozili po akcích Jelínka a Žejdla. A pak šli domácí lacino do vedení. Ve 13. minutě expardubický Jan Kolář udělal kličku obránci, chtěl přihrát lépe postavenému Bednářovi, jenže jeho přihrávku Frühauf nešťastně tečoval do vlastní sítě. Byl to už třetí vlastní gól (!) Mountfieldu ve třetím po sobě jdoucím duelu (v Třinci Kudrna, proti Karlovým Varům Šimánek).

Neurovnaný hokej pokračoval, diváci si krásných akcí a zajímavých situací před oběma brankami užili pomálu.

A pak Mountfield udeřil jako blesk z čistého nebe. Ve 49. minutě si zpoza branky vybruslil Knotek a procpal kotouč za Furchova záda. Poté ještě netrefil Kudrna, ale v 58. minutě Vydarený už propálil vše. Dokonalý obrat!

HC Slavia Praha – Mountfield HK 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Fakta – branky a asistence: 13. Kolář (Valach, Wharton) – 49. Knotek,
58. Vydarený (Šimánek, Kudrna). Rozhodčí: Horák, Pešina – Charvát, Frodl.
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3651.
HC Slavia Praha: Furch – Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Knot, Kolařík, Beňovič – Kolář, Bednář, Krenželok – Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář – Skokan, P. Jelínek, Poletín – Micka, Vrdlovec, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Mountfield Hradec Králové: Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek – Škoda, Červený, L. Květoň – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Nedvídek, Tvrdík, Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Další výsledky - 17. kolo: Kladno - Pardubice 1:4, Třinec – Plzeň 3:0, Litvínov – Chomutov 2:1, Kometa Brno – Vítkovice 5:1, Karlovy Vary – Zlín 3:4, Sparta Praha – Liberec 5:2.

1.    Sparta Praha     17   12   1    0    4    71:31    38
2.    Brno                 17    9    2    2    4    44:32    33
3.    Slavia Praha      18    8    4    1    5    45:37    33
4.    Hradec Králové 17    8    3    3    3    47:40    33
5.    Třinec               17    9    1    1    6    51:50    30
6.    Plzeň                 17    7    2    2    6    45:45    27
7.    Zlín                    17    6    3    3    5    42:43    27
8.    Pardubice          17    6    2    4    5    51:46    26