Kometa Brno – Hradec Králové 4:0

Fakta – branky a nahrávky: 3. Gulaši (Flek, Ščotka), 26. Horký (Zaťovič, Holík), 30. Zaťovič (Ščotka, Sallinen), 54. Horký. Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 5412. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0. Kometa Brno: Čiliak – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Gulaši, Hrbas – Flek, Holík, Horký – Zaťovič, Sallinen, Koblížek – Dufek, Zbořil, Kollár – Kratochvíl, Malý, Vincour. Mountfield Hradec Králové: J. Růžička – Blain, Nedomlel, McCormack, Kalina, Čáp, Jank, Piegl – Veselý, Lalancette, R. Pavlík – Lev, Cingel, Smoleňák – Jergl, Zachar, Okuliar – Pajer, Štohanzl.

Kometa se v utkání brzy dostala do vedení, když se ve třetí minutě prosadil střelou od mantinelu k zadní tyči Michal Gulaši. Jinak ovšem byli domácí v první části pod obrovským tlakem. Brněnský celek ale držel výborný Marek Čiliak. Hráči Mountfieldu na něj za úvodní třetinu vyslali jedenadvacet střel, zatímco Kometa na Jana Růžičku pouhých šest, i tak do šaten odcházela spokojenější.

I na začátku druhé části Hradec sevřel Kometu v kleštích, ale nic platné mu to nebylo. Naopak se radovali domácí. V přesilové hře ve 26. minutě udeřil po souhře s Martinem Zaťovičem Luboš Horký. Opaření hosté poté slevili ze své hry, která se tak vyrovnala. Další ránu Lvům zasadil ve 30. minutě brněnský kapitán Zaťovič, jenž tečoval za Růžičkova záda střelu Jana Ščotky od modré čáry.

Hradečtí zbraně rozhodně nesložili, ale nadále nedokázali najít recept na Čiliaka. Sedm minut před koncem normální hrací doby zkusili power play, ale ta jim vůbec nesedla. Naopak při ní inkasovali. Horký se řítil sám na prázdnou bránu, ale byl těsně před ní faulován vracejícím se Blainem a rozhodčí tak odpískal ve prospěch Komety technický gól.

I přes velkou ofenzivní smršť nedokázal Mountfield v Brně skórovat, proto se z jihomoravské metropole vrací bez bodu.