„Hradec je rozjetý," přikývl po úterním utkání vítkovický útočník Ondřej Roman. „Hráli opravdu dobře, skvěle bruslili a půlku utkání nás do ničeho nepustili. Řekl bych, že to byl jeden z nejlepších týmů, který tady v letošním ročníku hrál," ocenil soka.

Vítkovice byly sice ve slušné formě, jenže Mountfield na jejich ledě jednoznačně dominoval. Vedl už 6:0, pak pouze nechal domácí kosmeticky upravit skóre. Potvrdil tak dvě cenné výhry z minulého týdne. To doma zdolal první dva celky tabulky a hlavní favority soutěže. Nejprve otočil zápas s Libercem, poté jednoznačně rozstřílel Třinec.

„Spengler Cup nám pomohl, protože to tempo bylo fakt velké. Když si na něj zvyknete a pokračujete v něm, tak se to musí projevit na výsledcích," glosoval útočník Roman Kukumberg, jenž dal v posledních dvou střetnutích tři branky.

Hradec má na kontě pět vítězství v sérii, naposledy padl ve druhém prosincovém týdnu na ledě brněnské Komety.

K prohře však neměl - přes jednoznačný průběh - daleko ani ve Vítkovicích. Mohla za to administrativní chyba, již se však naštěstí podařilo ještě před zahájením souboje odhalit.

Problém se motal kolem brankáře Ondřeje Kacetla, v poslední době náhradníka stabilní jedničky Patrika Rybára. Utkání ve Vítkovicích bylo totiž dohrávkou 30. kola extraligy. Jenže právě v něm už Kacetl nastoupil, konec minulého roku totiž strávil na hostování v Pardubicích.

20. prosince byl na ledě v dresu Dynama a postavil se Liberci. Proto podle řádů nemohl být na soupisce Hradce ve stejném kole. V dokumentu se však objevil, jenže v tom ještě nepodepsaném. Vedení extraligy, které zápisy ještě před startem utkání kontroluje, na chybu přišlo. A Hradec promptně upozornilo.

Kacetl přesto první třetinu seděl ve výstroji na střídačce, až poté se svlékl. „Půlka týmů na to přišla až v půlce zápasu, že máme jen jednoho gólmana," usmál se Kukumberg.

Ve Zlíně už bude Mountfield v plné sestavě.

Program extraligy
38. KOLO - pátek 13. ledna: 17.00: Třinec – Mladá Boleslav. 17.20: Liberec – Litvínov (ČT Sport), 17.30: Chomutov – Kometa Brno, Zlín – Hradec Králové. 18.00: Pardubice – Plzeň, Olomouc – Vítkovice. 18.30: Sparta – Karlovy Vary.

39. KOLO - neděle 15. ledna: 15.30: Vítkovice – Třinec, Karlovy Vary – Zlín, Litvínov – Pardubice. 16.30: Plzeň – Sparta Praha. 17.20: Kometa Brno – Olomouc (ČT Sport). 17.30: Mladá Boleslav – Liberec. Úterý 17. ledna: 18.00: Hradec Králové – Chomutov.