Měsíce bez hokeje se vlekly. Byly dlouhé. Nesnesitelné. Otravné… Teď jsou pryč, extraliga v pátek konečně začíná a do akce jdou obě družiny z východních Čech.

Doma startuje Hradec. Pod hlavičkou Mountfieldu poprvé. Město se dostává do varu. Vyprodáno asi nebude, ale i tak mizí lístky závratným tempem. Premiéra Bednáře a spol. proti Vítkovicím (18) je považovaná za superhit nastávajícího víkendu.

Nejde jen o úvodní mač. Hradec touží hned na úvod demonstrovat svoji sílu. Podle zadání klubových špiček má zamířit do semifinále. S posilami typu Bednáře, Pilaře, Ihnacaka, Köhlera či Courchaina je to logicky nastavená meta.

„S tímhle kádrem musíme hrát do top čtyřky," nerozpakuje se Jaroslav Bednář, jedno z největších ofenzivních es celé soutěže.

Dnešnímu mači s Vítkovicemi dodá pikanterii přítomnost exhradeckého goĺmana Pavla Kantora, bývalého arcirivala současné jedničky Mountfieldu Ondřeje Kacetla. Pánové se nemuseli, to bylo veřejné tajemství.  Otázkou ale je, zda Kantor do zápasu vůbec zasáhne a přednost nedostane mladík Dolejš. „Je mi to jedno," nenechá se před večerem zviklat Kacetl.

Pardubice si na první domácí zápas musí počkat až do neděle. Dnes nastoupí na ledě Mladé Boleslavi (17.30).

Přesně na ně pasuje jedno z hesel, co visí po městě: „Koně jsou neklidní." V klubu proběhla revoluce, tým se hodně změnil. Už, aby všechno začalo! Zdravá nervozita je znát na chodbách haly i v šatně. „Je cítit, že celá kabina žije prvním zápasem. Z mužstva to vyzařuje. Hráči na čtvrtečním tréninku pracovali s obrovskou chutí, mělo to drajv," pochvaloval si trenér Miloš Říha.

Ano, i on se dá řadit k novinkám. Pardubice vede na cestě za úspěchem nejmladší trenér v extralize.

Rozhodně nemá čas se rozkoukat. „Sportovní cíle by měly být vždycky ty nejvyšší. Dvakrát jsme skončili ve čtvrtfinále, teď chceme dál," postavil před něj úkol sportovní manažer Dušan Salfický.

Dynamo sází na to, že Říha svůj hřebčín naučí vítězit.

Hokejová extraliga
1. KOLO – pátek 11. září, 17.30: Třinec – Chomutov (ČT Sport), Plzeň – Karlovy Vary, Mladá Boleslav – Pardubice, Litvínov – Zlín, 18.00: Hradec Králové – Vítkovice, Brno –  Liberec, 18.30: Sparta Praha –  Olomouc.

2. KOLO – neděle 13. září, 15.20: Vítkovice – Brno (ČT Sport), 15.30: Karlovy Vary – Třinec, 16.00: Liberec – Litvínov, 17.00: Pardubice – Plzeň, Olomouc – Hradec Králové, Zlín – Sparta, 17.30: Chomutov – Mladá Boleslav.