Pokud dojde ke scénáři, který se jeví jako pravděpodobný, a hokejová extraliga se bude příští sezonu hrát v Hradci Králové, někteří hráči prvoligových Královských lvů by mohli dostat šanci v HC Mountfield.

„Nechci předjímat, kolik by jich bylo. Zda bychom je spočítali na prstech jedné ruky, nebo by se jednalo o více hráčů. Každopádně někdo by zůstal určitě," říká generální manažer Královských lvů Aleš Kmoníček.

Kteří hokejisté by mohli dostat visačku „vyvolení"?

Deník vybral pět potencionálních posil pro tým německého kouče Petera Draisaitla.

Vladislav Koutský (brankář, 28 let)

Rodák z Náchoda má zkušenosti s extraligou z Pardubic, kde během několika let odchytal dvaadvacet zápasů. Po odchodu reprezentačního gólmana Jakuba Kováře do Magnitogorsku zeje v brankovišti Mountfieldu prázdné místo. To jako jednička by mohl zaplnit Pavel Kantor, Koutský by mu kryl záda. Bezproblémový introvert by v klidu přijal roli týmového brankáře číslo dvě.

Michal Tvrdík (útočník, 33 let)

Jasná volba. V kabině toho moc nenamluví, ale na ledě je cítit. V uplynulých dvou sezonách nejproduktivnější útočník Hradce. V době loňské krize byl jediným z týmu, který si udržoval stabilní výkonnost. Je to obousměrný hráč, umí útočit i bránit. Takoví borci jsou nesmírně cenění. Navíc zkušenosti má obrovské a to je k nezaplacení. S Pardubicemi získal titul ve výlukové sezoně 2004/05. I když v našlapaném týmu byl jen domestikem, zlato mu nikdo neupře.

Petr Haluza (útočník, 29 let)

Minulou sezonu zrovna nezářil, ale potenciál v něm dřímá veliký. Je střelcem od pánaboha, v uplynulých třech ročnících první ligy napnul soupeřovu síť v padesáti případech! V extralize se zatím jen mihl (Vsetín, Brno), ale teď by právě mohl nastat jeho čas. Je v nejlepších hokejových letech. Když bude více myslet na prospěch týmu než na osobní statistiky, dočká se uznání i v nesledovanější soutěži v zemi. Mohl by se stát trumfem na přesilové hry, ránu má tvrdou jako Petr Sýkora, přesnou jako Milan Hejduk.

Patrik Moskal (útočník, 32 let)

Proč ne zrovna on. Juniorský mistr světa z roku 2001 se na začátku kariéry zkoušel prosadit v Třinci, ale v nabitém kádru nedostal tolik prostoru, kolik očekával. Pak se se snažil získat renomé ještě v Karlových Varech a v Liberci, ale ani tam to nebylo ono. Restart se mu povedl až v brněnské Kometě, v Hradci mu parádně vyšla předminulá sezona (22 branek, 21 asistencí). Loni ho trápila častá zranění, i přesto stihl nasbírat 31 bod. Pokud by dostal šanci, popere se o ni.

David Švagrovský (útočník, 28 let)

Do čtvrté lajny by zapadl ideálně. O tom nepochybujte. Urostlý útočník libující si ve fyzické hře, nikdy nic neodflákne. Takového hráče prostě potřebujete. Během první sezony si v hradecké kabině vybudoval postavení jednoho z lídrů, jeho slovo mělo váhu a respekt. Švagrovský ale není jen bezduchý rozbíječ, v loňském  ročníku nasbíral výtečných 33 bodů (16+17).

Klíč k extralize: dnešní jednání 
v Budějovicích

Hradec Králové – Dnes by se mělo definitivně rozhodnout o tom, zda se v příští sezoně extraligy objeví na její mapě Hradec Králové místo Českých Budějovic. Na jihočeském magistrátu dojde k trojstranné schůzce mezi městem, pivovarem Budvar a představiteli HC Mountfield, ke které vzhlížejí fanoušci budějovického hokeje jako k poslední možné záchraně.   Půjde o to, zda se podaří uhladit spor s jihočeským pivovarem, jenž byl na počátku jednání o odchodu extraligového týmu z Českých Budějovic. Mountfield totiž musí podle licenčních podmínek zajistit čepování oficiálního piva soutěže (Radegast) při svých domácích zápasech. „Jdu si tam vyslechnout jejich návrhy," řekl předseda představenstva HC Mountfield Miroslav Schön. Naznačil ale, že nečeká, že by došlo ke změně situace. V pondělí se vedení budějovického klubu dohodlo s Hradcem Králové, že může nadcházející sezonu odehrát na zdejším zimním stadionu.