Okolí pražské O2 areny se každý den zaplní davy lidí ze všech zemí účastnících se šampionátu. Nejpočetnější zastoupení mají pochopitelně domácí fanoušci, kteří doufají v první triumf od roku 2010, ve velkém ale do českého hlavního města zavítali i Finové, Švýcaři nebo Britové. Ti se vrátili do elitní skupiny mistrovství světa po pouhém roce, ale po čtyřech odehraných zápasech jsou bez bodu a pozvolna míří za sestupem.

Jejich fanoušci je ale i tak ženou dál – v hale podporují od začátku do konce a upozorňují na sebe i nejrůznějšími extravagantními kostýmy.

Právě mezi zahraniční fanoušky jsme mezi zápasy zamířili. Jak se orientují v české hokejové terminologii a vědí, co znamenají slova jako brusle, přesilovka nebo brankář?

V anketě padaly odpovědi jako hokejka, dres, napadení, podrážení nebo branka. Ke správným možnostem se respondenti ze zahraničí dostali až s drobnými nápovědami. Všichni ale ukázali svůj zápal pro hokej, díky kterému se pořadatelé můžou s největší pravděpodobností těšit na pokoření návštěvnického rekordu.

Zkouška z hokejové terminologie. Jak si vedli zahraniční fanoušci? | Video: Filip Ardon