Naposledy tak doma padli v 7. kole 27. září se silnou Spartou. Během této série překonali také dva suverény současné sezony, týmy Třince i Brna.

Proti Vítkovicím to však bylo velmi vydřené vítězství, pro které byl zásadní příspěvek obránců. První gól, a to v poslední minutě úvodní třetiny, vstřelil při přesilovce Martin Štajnoch. Ranou od modré čáry si tak zapsal první branku po letním příchodu z Pardubic.

Ve druhé třetině hosté srovnali. Při jejich zásahu
z třiadvacaté minuty sice mírně zachyboval gólman Patrik Rybár, ale své zaváhání napravil o dvanáct minut později, kdy zastavil Balánův samostatný únik.

Byl to velmi důležitý zákrok, protože v závěrečné části se ukazovalo, jak je výsledek pro týmy bojující o postavení v elitní osmičce tabulky, důležitý. Z urputného boje, často plného nepřesností, nakonec vylétl hradecký vítězný šíp. Perfektní kombinaci zakončil ve 44. minutě bek Stanislav Dietz. Souhra se spoluhráči Michalem Dragounem a Jiřím Šimánkem byla nejhezčím momentem zápasu. Především však rozhodující brankou.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Fakta - branky a asistence: 20. Štajnoch (Dietz, Jarůšek), 44. Dietz (Šimánek, Dragoun) - 23. Hudeček (Illéš, Výtisk). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5407.