Byli jako zpráskaní psi. V neděli odjížděli z ledu s hlavami dole, na ledě Komety padli potupně 0:8. „Musíme zapomenout," nakazovali si Hradečtí před pondělním čtvrtým duelem semifinále play off.

Jenže jen to by nestačilo. Hradec musel změnit především svoji hru, výkon, zažrání se do zápasu. Podařilo se, Mountfield vyrovnal sérii a ve čtvrtek může jít na svém ledě do vedení 3:2.

Jen musí zachovat mód, jež můžeme nazvat Vozová hradba.

„Byl to nesmírně bojovný výkon," ocenil hráče trenér Václav Sýkora. „Rozhodla naše obětavost," netajil brankář Patrik Rybár.

Jeho slova mají potvrzení v číslech, jež Hradec potřebuje zopakovat. Proč? „Kometa má lepší mančaft," uznal bez skrupulí kapitán Jaroslav Bednář.

Ale lepší nevyhrává pokaždé. V pondělí se Hradečtí Brnu postavili jako muži se štíty. Za osmdesát minut hry (klasická doba plus prodloužení) zablokovali neuvěřitelných třicet střel. Jen ve druhé třetině jich nepustili až k jinak fantasticky chytajícímu Rybárovi patnáct. Nejvýraznějšími v této defenzivní činnosti byli zadáci Martin Pláněk a René Vydarený, o jejich těla se zastavilo pět ran. O jednu méně zbrzdil další bek Stanislav Dietz.

ČTĚTE TAKÉ: Story o neprůstřelném Patrikovi. O debaklu jsme se nebavili, řekl Rybár

„Asi jsme si všichni uvědomili, že tak, jak jsme hráli v neděli, hrát nelze. Druhý zápas jsme od první minuty hráli úplně jinak, fyzická hra na ně platila," pronesl kapitán Bednář.

„Důraz je nepříjemný pro každého," doplnil šéfa Tomáš Knotek, střelec rozhodujícího nájezdu.

Jenže nyní je tu možná ještě těžší úkol. Hradec potřebuje navázat na výhru. V sérii se zatím soupeři v úspěších střídají, proto Mountfield chce zvyklosti narušit. Další duel se hraje v sobotu v Brně a byl by sakra velký rozdíl jet k šestému utkání s vedením 3:2 či s obráceným skóre.

„Záleží, jak k tomu přistoupíme doma. Udělali jsme strašně důležitý krok, ale pořád musíme vyhrát dva zápasy. Teď je na řadě Brno, aby ukázalo, co v nich je. Oni mají lepší mužstvo, lepší hráče, ale my víme, že když po ledě lezeme po čtyřech, že to na ně funguje," prohlásil Bednář.

Budou slova kapitána platit?

DÁLE ČTĚTE: Po tyčce Kontka omývali, ale nájezdy ovládl

Další program semifinálové série
Minimálně ještě dvakrát se v semifinále play off extraligy poměří hradecký Mountfield s Kometou Brno. Po čtyřech duelech je stav série 2:2, proto je jasné, že se bude hrát ve čtvrtek v Hradci a v sobotu v Brně.
Program – čtvrtek, 17.20 (ČT Sport): Hradec - Brno (5. zápas). Sobota, 17.20: Brno - Hradec (6. zápas). Případně pondělí, 17.20: Hradec - Brno (7. zápas).
Předchozí zápasy: Hradec - Brno 0:2 a 3:0, Brno - Hradec 8:0 a 0:1 sn.

PSALI U SOUPEŘE: Teď jsou na řadě Brňané, aby ukázali, co v nich je, burcuje Mountield