Rozhodl jste se zůstat na hradecké lavičce. Bylo to složité uvažování?
Ani ne. Na závěrečné schůzce po sezoně jsme se domluvili, že budu pokračovat. Dá se říci, že zájem byl z obou stran.

Mužstvo je v plném proudu letní přípravy. Co všechno máte v plánu?
Bude to hodně podobné jako u jiných mužstev. Rozdíl je pouze v soustředěních. I v první lize jezdí některé týmy do zahraničí. My se však budeme připravovat v domácích podmínkách. Pro kvalitní trénink máme v Hradci dobré možnosti.

Suchá fáze vám skončí se závěrem června. Kdy se chystáte na led?
Je škoda, že musíme na led až o týden déle, než jsme původně plánovali (27. července – pozn. red.). Hned v úvodu srpna nás čekají náročné zápasy Tipsport Cupu a nebudeme pořádně rozehraní.

Sparta, Liberec, Pardubice a extraligový nováček z Mladé Boleslavi jsou všechno atraktivní soupeři. Bude to pro hráče velký test?
Jistě. Je dobře, že si kluci zahrají s tak kvalitními soupeři. Vnímám to jednoznačně pozitivně. Bude to o něco víc než jen přípravná utkání.

V kádru došlo k několika změnám. Odešli Haluza, Sakrajda, Šeda, Toužimský, Táborský se připravuje s Pardubicemi. Není to příliš ztrát?
To se uvidí. Je jasné, že odešli kvalitní hokejisté, ale doufám, že hráči, kteří přišli, je dokážou nahradit. Uvidíme, jak se s tím porvou. Záleží jen na nich.

Největší posilou se zdá být Patrik Moskal, který vás trápil ve čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno…
Patrika znám velmi dobře. Má už hodně za sebou. Bezesporu je to kvalitní hokejista, a pokud zapadne do týmu, bude posilou.

Přesto se asi shodneme, že mužstvo by potřebovalo doplnit. Kde nejvíce?
(rozesměje se) Myslím si, že všude. Jak v útoku, tak v obraně máme v sestavě díry. Jestli se chceme udržet ve špici ligy, tak je potřeba přivést ještě tři velice kvalitní hráče.