Změna v realizačním týmu Královských lvů se zatím neosvědčila. Prvoligoví hokejisté Hradce Králové včera prohráli na ledě Olomouce 0:6. Rozhodnuto přitom už bylo po první třetině, kterou Hanáci vyhráli rozdílem tří gólů.

Představenstvo hradeckého hokejového klubu na začátku týdne odvolalo asistenta Davida Pospíšila, kterého nahradil Miloš Říha mladší. Hlavní kouč Martin Hosták dostal důvěru. Kapitánského céčka byl zbaven obránce Martin Vágner a převzal ho zkušený útočník Michal Mikeska. Hráči také po určitou dobu přijdou o dvacet procent platu. Takové změny se udály před zápasem Na Hané.

Výsledek? Prachbídný.

Už ve 4. minutě se trefil domácí Řípa, o sedm minut později úspěšně dorážel kotouč Švaňhal a na konci první třetiny skóroval neobsazený Janáček. A lvi odcházeli do kabiny se svěšenou hlavou.

Pravda. Hanáci jsou v tabulce druzí, ve čtrnácti zápasech ztratili jen šest bodů a včerejší duel si užívali. Východočeši i za nepříznivého stavu zvýšili aktivitu, ale srážela je vyloučení. Právě v oslabení inkasovali hned na začátku druhé části počtvrté, tentokrát z hole Pekra. Pátý gól si lvi vstřelili sami, když si nahození Švaňhala srazili do branky.

V závěrečné třetině stvrdil výhru domácích Herman.

Olomouc - Hradec Králové 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Fakta - branky a nahrávky: 4. Řípa (Bartoň), 11. Švaňhal (Herman, Rác), 18. Janáček (Diviš, Hampl), 24. Pekr (Herman, Ondrušek), 33. Švaňhal (Hampl, Kašík), 58. Herman (Staněk, Švaňhal). Rozhodčí: Fraňo, Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 893.

HC Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Houdek, Valenta, Janáček, Staněk, Schejbal, Škůrek - Pekr, Řípa, Herman - Kucharczyk, Číp, Hampl - Lehečka, Diviš, Selingr - Rác, Švaňhal, Vodný.

Královští lvi Hradec Králové: Čech - Roupec, Karlíček, Čáp, Vágner, Vobořil, Hendrich, Klement - Budínský, Mikeska, Kubica - Švagrovský, Tvrdík, Moskal - Půlpán, Brož, Říha - Šťastný.