S vykurýrovaným kapitánem Martinem Koudelkou a zřejmě i se zbrusu novou posilou Tomášem Karpovem vyrazí hokejisté Hradce Králové do atraktivního střetu s jihlavskou Duklou. Utkání, ve kterém jde o hodně, začíná na zimním stadionu u Orlice ve středu v 18 hodin.

„Martin bude hrát. V pondělí jsme se domluvili, že to po zranění prstu zkusí. Je to pro nás důležitý hráč, potřebujeme ho,“ tvrdí Jiří Mička, kouč Hradce Králové.

Pokud se administrativně podaří vyřídit i příchod Tomáše Karpova, bude v sestavě i dvaadvacetiletý borec. „Je to univerzál. Může nastupovat jak v centru, tak na křídle. Věřím, že pro nás bude mnohem větším přínosem než Rytnauer,“ přeje si Mička. Havlíčkobrodský útočník byl na východě Čech na měsíční výpomoc z Havlíčkova Brodu, ale zanechal přinejmenším rozporuplné pocity.

Počty před dnešním utkáním jsou jednoduché, tohle není složitá matematika.

Hradec je na šedesáti bodech a pátém místě, Jihlava má o čtyři bodíky více a v tabulce první ligy jí patří čtvrtý post. Východočeši se v případě vítězství mohou na „vojáky“ dotáhnout na rozdíl jednoho bodu. „Před měsícem to tak nevypadalo. Odstup mezi oběma mužstvy byl mnohem výraznější. Teď cítíme šanci. Chceme potvrdit dobrou formu a za každou cenu zvítězit,“ má jasno Jiří Mička, kouč Hradce Králové.

K optimismu svádí i aktuální rozdílná forma rivalů. Hradec v novém kalendářním roce skolil Olomouc (6:1) i Beroun (2:1), mužstvo inkasuje málo branek a skvěle chytá Jakub Čech.

Jihlava? Tragédie! Uplynulé čtyři zápasy prohrála s vysoce pasivním skóre 7:24. Vrchol zmaru přišel v sobotu, kdy na Horáckém stadionu zvítězil i suverénně poslední Most (3:2).