Nestavět mezi sebou barikády, ale spolupracovat. Jediná možná cesta pro záchranu českobudějovického hokeje po odchodu extraligy do Hradce Králové. To nakonec pochopily obě strany a první ligu bude hrát pod Černou věží jeden klub.

Caska svěřil prvoligovou licenci Bělohlavovi s tím, že oba subjekty budou spolupracovat a hráčské kádry se spojí.

„Doufám, že po tomto kroku už nikdo nebude pochybovat o tom, že mi skutečně jde pouze o záchranu hokeje v Českých Budějovicích," pravil Caska.

Bělohlav jeho slova potvrdil: „Ano, dohodli jsme se na spolupráci." A nový tým včera absolvoval první trénink.

Že bychom byli svědky hokejového happy endu? Vypadá to tak.

„Celou klubovou strategii i jejich ekonomický záměr nechám na panu Bělohlavovi. Já to budu spíše jen zpovzdálí pozorovat," řekl Caska Deníku. „Jaká bude moje role v klubu? Já bych žádnou ani nechtěl. Bude mi stačit, když mě nechají jít na stadion a dát si tam párek s pivem."

A jak se bude nový klub jmenovat? Podle Casky o tom rozhodnou Bělohlav a spol. „Bral jsem to tak, že je tady nějaká tradice Motoru, proto jsme se původně rozhodli pro tenhle název. Ale pokud se to bude jmenovat jinak a bude zachován hokej v Budějovicích, bude to úžasné a já budu spokojený."

Kromě skládání týmu by se mělo v tomto týdnu rozhodnout o jméně trenéra a manažera. „Věřím, že vyberou ty pravé," pronesl Caska.