„Vstřelit mu branku je o dost těžší," říká kapitán druhého týmu tabulky, který dnes zakončí domácí třízápasovou minisérii v duelu s trápícím se Kladnem.

Kapitáne, jak vám okysličila vzduch návštěva z Jekatěrinburgu?
Jo, dobrý. S Kovym jsme se dlouho neviděli. Naposledy na turnaji nároďáku v Rusku. Ale většina lidí z mužstva s ním nemluvila od léta.

Takže si máte hodně co říct, že.
Samozřejmě. Každý je zvědavý, jak to tam chodí. Kovy se zase vyptával, jak to funguje v Hradci. Je to pro všechny příjemné setkání.

Co jste mu o Hradci říkali?
Třeba letním stěhováním jsme se už nezabývali. Spíš jsme mu vypravovali, jak se to tady změnilo od doby, co jsme sem v červnu poprvé přijeli. Třeba že máme novou šatnu.

Dotkli jste se i blížící se olympiády?
Hlavně kluci jsou rádi, když mu na tréninku dají gól. Dát branku olympionikovi je super. (směje se) Máme z toho radost.

Jak se daří vám?
Bez komentáře. (zase se směje) Je vidět, že je to výborný gólman a vstřelit mu branku je o dost těžší.

Z Budějovic ho výborně znáte. Myslíte, že v Rusku udělal výkonnostní skok?
Dva a půl roku je prvním gólmanem týmu. Byl v Budějovicích, teď i v Rusku. Narostlo mu sebevědomí. To je pro gólmana základ, aby byl v pohodě a věděl, že na to má.

Myslíte, že je schopný unést tlak olympijského turnaje?
Určitě. Hlavní je, že se mu daří v klubu. Když to tak je, přenesete si to i do reprezentace. Za poslední měsíc a půl vychytal čtyři nuly. Je ve fazoně, to je bez debat.

Dominik Hašek by ho rád viděl v pozici prvního gólmana. Kdyby to záleželo čistě na vás, také byste mu dal přednost před Ondřejem Pavelcem?
Samozřejmě. Pro brankáře bude důležité, aby o nasazení a pozici v týmu věděli dopředu. Mají svůj režim, jiný než hráči v poli. Všichni tři gólmani jsou kvalitní, ale Kovymu přeju, aby důvěru dostal on.

Zpátky k Hradci. Dnes se střetnete s Kladnem. Čekáte složitý zápas i vzhledem k tomu, jak soupeř otočil úterní duel s Pardubicemi?
Bude to těžké. Kladno hraje o to, aby se dotáhlo na 12. místo. Ztrátu mají celkem velkou, takže každé utkání je pro ně důležité. Navíc jak říkáte, zápas s Pardubicemi jim určitě zvedne sebevědomí, ale když budeme hrát jako se Slavií, tedy především hodně bruslit, tak se do brankových situací dostávat budeme.

Tímto duelem zakončíte třízápasovou šňůru na domácím ledě. Pokud vyhrajete, se sedmi body byste byli spokojení?
Není jednoduché hrát více zápasů za sebou doma nebo venku. Proto bychom to brali.

Vaše řada s Mertlem a Kudrnou zase začíná najíždět na vlnu herní euforie. Cítíte to stejně?
Je to o pohybu. Pokud dobře bruslíme, tak máme i víc šancí. Je to alfa a omega hry naší lajny.