Pro hokejový Mountfield je vysněnou posilou. Mužem do prvního útoku, který má navíc ke klubu vztah. Vždyť Rudolf Červený odktroutil v Hradci pět extraligových sezon.

Tu poslední však strávil v ruské KHL, ve Slovanu Bratislava, a poté ji dohrál ve švédském Brynäs. Už v zimě, při obřích finančních problémech bratislavského týmu, ho však vedení Mountfieldu lákalo zpět.

„Ruda má u nás vždy dveře otevřené,“ říká šéf klubu Miroslav Schön. „Ví o nás. Když se bude vracet do extraligy, je pro něj Hradec jednoznačně priorita. Zároveň však bude čekat do poslední chvíle na zahraniční nabídku,“ doplňuje generální manažer Aleš Kmoníček.

Není divu, že o reprezentanta Mountfield tak stojí. V posledním ročníku, kdy válel v ČPP aréně, dal čtyřiadvacet branek a byl pevnou součástí báječného přesilovkového komanda řízeného Jaroslavem Bednářem a Petrem Koukalem.

Tuto sílu by Hradečtí rádi znovu probudili, i když vědí, že angažovat hráče Červeného formátu rozhodně není levná záležitost.

„Kvůli Rudovi máme vytvořenou finanční rezervu. Když se rozhodne, že se vrátí, rozhodně to neshoří na penězích,“ ujišťuje Schön.

Verdikt je tedy nyní na devětadvacetiletém útočníkovi.