Při sobotě půjdou proti sobě, radovat se bude jen jeden z nich.

HC Most versus HC VCES Hradec Králové, nebo také Jeřábek proti Mičkovi.

Kdo vyhraje? Jasno bude večer. Utkání na severu Čech začíná v 17.30 hodin.

Bývali to kamarádi, nerozluční parťáci z jedné lavičky. Oba dýchali pro Hradec. Pak se jejich cesty rozešly. Jeřábek okusil angažmá v extralize (Litvínov, Brno, Mladá Boleslav), jeho mladší kolega získával další trenérské zkušenosti po boku matadora Pavla Pazourka. Až před třemi lety se poprvé postavil na střídačku v roli šéfa týmu.

„S Kebou Jeřábkem jsme stále ve styku. Občas si zavoláme. Tak jednou za čtrnáct dní probereme hokejové věci. Dost jsem se od něho naučil. Zejména v otázce koučinku během samotného utkání,“ říká Mička a na dálku neopomene kolegu–bouřliváka popíchnout. „Ukázal mi také, jak si najít cestu k rozhodčím.“

V sobotu večer půjde kamarádství stranou. I když je Most suverénně posledním týmem první ligy (33 zápasů, 21 bod), má se Hradec na pozoru. Jeřábek zná Východočechy detailně. Po říjnovém vyhazovu z Mladé Boleslavi býval pravidelným návštěvníkem hradeckých utkání.

„Ví o nás dost. Dá se říct, že je odborníkem na hradecký hokej,“ přiznává Mička, ale hned vypálí. „My si do Mostu jedeme pro body. Po minulých dvou prohrách se silnými týmy chceme zase vyhrát.“

Východočechům by se určitě líbil scénář z předchozího zápasu v Mostě, kdy domácí zdemolovali šesti góly v první třetině. Hradci však bude chybět trio Brož, Berger a Vágner.