Pořádný příděl obdržel třetí podkrkonošský celek. Hokejisté Dvora Králové na ledě Mosteckých Lvů odehráli ostudnou druhou dvacetiminutovku, během níž inkasovali osm (!) branek a duel prohráli rekordně 10:1.

Trutnov - Vrchlabí 2:1

Fakta – branky a asistence: 28. Bucek (Poul), 40. Kubinčák (Faltys) – 20. Mrňa (Bednář, Urban). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Maňák. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 1225. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.
HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Pivrnec) - Pražák, Vácha, Kynčl, Junek, Faltys, Višňák, Kozák, Suk - Starý, Fedulov, Svoboda - Chytráček, Janoušek, Tatar - Kubinčák, Martinec, Jedlička - Bucek, Krsek, M. Poul.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abraham) – Jirků, Havránek, Vágner, Bendík, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Sýkora, Urban, Bednář – Hlaváč, Kastner, Mrňa – Hozák, Matějček, Chalupa – Dvořák, F. Jirásek, F. Moník.

Podkrkonošská klasika v minulé sezoně nabídla tři vítězství Trutnova a pouze jeden úspěch soupeře z Vrchlabí, proto se čekalo, jak se favorit bude soustředit na protiúder. Soustředil se lépe než loni, leč nestačilo to.

Svěřenci trenéra Váchy si na rivala znovu věřili a sestavě nabité ofenzivními esy toho ve středu moc nedovolili. Ač Vrchlabští nebyli horším týmem, v předbrankovém prostoru tentokrát nebyli dostatečně úderní.

O jediný vstřelený gól se postaral útočník Mrňa. Čtrnáct vteřin před úvodní sirénou inkasovali domácí dva dvouminutové tresty najednou a nabídnutou výhodu dokázali hosté využít během devíti vteřin

V pokračující přesilovce na startu prostřední části Stadion druhý úspěch nepřidal a to byla chyba. Trutnovští ožili, při dvou náznacích nejprve jen zahrozili, třetí šance už přinesla vyrovnání.

Střelu Krska ve 28. minutě ještě Soukup vyrazil, na dorážku Bucka už byl ale krátký – 1:1. Pak si oba celky zahrály po jedné přesilové hře, a když už to vypadalo na smírný odchod do kabin, přišel gól. Zatímco Vrchlabští dokázali gólově udeřit pět vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky, Draci si trefu do šatny připravili na čas 39:58! Faltysova rána od modré sice branku minula, puk se ale od zadního mantinelu vrátil před Soukupa, kde stál zkušený Kubinčák a na něj už zívala poloodkrytá klec – 2:1.

Závěrečná perioda nabídla velkou snahu hostujícího mužstva o zvrat, ta však narážela na obří houževnatost protivníka. Domácí před rekordní návštěvou sezony bojovali jako lvi a těsný náskok do sirény s vypětím všech sil uhájili.

Spontánní reakce asistenta domácího trenéra Ondřeje Poula krátce po utkání: „Dokázali jsme se jako celé mužstvo připravit na pro nás vsechny důležitý zápas. Pětadvacet lidí, co bylo na střídačce, by položilo život za to, aby se vyhrálo. A sice nemáme takový nabitý tým, ale máme kádr plný bojovníků, kteří chtějí vyhrát pro naše město a pro naše fantastické fanoušky.“

Za vrchlabskou stranu se hodnocení zápasu ujal Petr Hlaváč, jenž sympaticky pochválil soupeře za bojovnost. „Nedá se říct, že bychom podali špatný výkon, prostě jsme neproměnili naše šance, dali pouze jeden gól a na ten se těžko vyhrává. Soupeř ze dvou vhazování otočil zápas, což je trestuhodné. Domácí bojovali. A když někdo takhle bojuje, přikloní se k němu i to štěstí. Je to první porážka v sezoně, někde jsme prohrát museli, ale je blbý, že zrovna tady. Je nám to líto hlavně kvůli fanouškům.“

Most - Dvůr Králové 10:1

Fakta – branky a asistence: 17. Mical (Havlůj, Urbánek), 21. Drašar (Mála, Bakrlík), 27. Bakrlík (Havlůj), 31. Čejka (Kýhos, Nedrda), 34. Mical, 36. Bakrlík (Havlůj, Urbánek), 37. Böhm (Čejka, Nedrda), 38. Bakrlík, 40. Smolka (Mical, Kýhos), 53. Mála (Drašar) – 42. Hoskovec (Půhoný, Franc). Rozhodčí: Luczków – Tichý, Janíček. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 200. Třetiny: 1:0, 8:0, 1:1.
Mostečtí Lvi: Hosnedl – Havlík, Kuncl, Urbánek, Havlůj, Polák, Přibyl – Böhm, Čmolík, Kýhos – Drašar, Mála, Mical – Smolka, Bakrlík, Čejka – Nedrda.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Vlk (27. Čáp, 38. Vlk) – M. Tondr, Matějíček, Petira, Franc, Čáslava, D. Jirásek, Oliva – Brokeš, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Valášek, Hrazdira, Šedivý – Rozlílek, Ježek, Fořt.

V noční můru se hokejistům Dvora Králové změnil výjezd k utkání na led Mosteckých Lvů. Po ještě vyrovnané úvodní třetině (1:0) hosté absolutně nezvládli prostřední část, během níž inkasovali osm (!) branek a nakonec ze severu Čech odjeli s potupnou desítkou.

Další výsledky 7. kola: Řisuty – Děčín 6:8, Jablonec nad Nisou – Bílina 3:4sn.

Šestnáctiletá hráčka trutnovské Lokomotivy Aneta Finková dala na Slavii 16 bodů.
Basketbalistky prohrály na Slavii. Znovu zazářila šestnáctiletá naděje