"Co se týče Stefana, je u nás na zkoušku. Uvidíme podle přípravných zápasů. O jeho dalším působení v týmu se rozhodne okolo dvacátého srpna,“ říká generální manažer hradeckého klubu Roman Višňák. A Filip? Podpisu smlouvy by nemělo stát nic v cestě. I kouč Pavel Pazourek by ho rád viděl v týmu. „Není pochyb o tom, že je to kvalitní hokejista. Na své roky (Filipovi je šestatřicet let – pozn. red.) je úžasně pohyblivý. Pokud by se to realizovalo, tak by byl velkým přínosem.“

Filip zažil v Hradci památnou sezonu, kdy v roce 1993 postoupil do extraligy. V průběhu dalšího ročníku pak přestoupil do sousedních Pardubic. Rozený střední útočník poté prošel ještě dalšími šesti českými mužstvy.

Východočeský klub zatím posílili gólman Luňák, obránci Sláma s Filipem a útočníci Moskal, Ježek (prozatím na testech), Úlehla a Nedorost. „Ještě by se nám hodil jeden obránce a útočník. Uvidíme, jak se vyvine situace s Martinem Táborským, jenž se připravuje s Pardubicemi,“ uvažuje nad případnými jmény Pavel Pazourek.

Ten musí zacelit mezeru zejména po odchodech Haluzy, Sakrajdy a Šedy. Tito tři v minulé sezoně nastříleli dohromady dvaačtyřicet branek! „Tvoříme vlastně nové mužstvo. Sice nám zůstala osa týmu, ale na ně se musí nabalit a výkonnostně dotáhnout ostatní nebo nové příchozí kluci. Čeká nás v předzávodním období hodně práce,“ myslí si kouč.

Hradečtí hokejisté se na novou sezonu připravují od neděle, kdy poprvé vyjeli na led. Do zahájení soutěže je čeká celkem dvanáct přípravných utkání. Z toho čtyři v rámci Tipsport Hockey Cupu. Hradec se postupně poměří s Pardubicemi, Spartou, Mladou Boleslaví a Libercem. Tedy vesměs se špičkovými týmy extraligy.

„Především pro mladé kluky to bude pořádná škola. Aspoň si zkusí, jak je extraligový výkon daleko a zároveň pro některé blízko. Mnoho z nich má ambici hrát nejvyšší soutěž. Není potřeba za každou cenu hrát na výsledek. Jde nám hlavně o to, vyzkoušet si určité herní varianty,“ praví hradecký trenér.

První přátelské utkání sehraje Hradec už tento pátek, kdy nezvykle od deseti hodin přivítá v malé hale ČEZ Stadionu východočeského rivala z Vrchlabí.

Přípravné zápasy
1. 8.
Hradec Králové – HC Vrchlabí 10.00
5. 8. HC Moeller Pardubice – Hradec Králové (THC) 18.00
7. 8. Hradec Králové – HC Sparta Praha (THC) 18.00
12. 8. BK Mladá Boleslav – Hradec Králové (THC) 17.30
14. 8. Hradec Králové – HC Slovan Ústečtí Lvi 18.00
15. 8. Hradec Králové – HCBílí Tygři Liberec (THC) 17.00
19. 8. Chrudim – Hradec Králové 18.00
22. 8. HC Benátky nad Jizerou – Hradec Králové 18.00
26. 8. HC Vrchlabí – Hradec Králové 18.00
28. 8. Hradec Králové – HC Mora Olomouc 18.00
2. 9. Hradec Králové – Chrudim 18.00
4. 9. HC Mora Olomouc – Hradec Králové 18.00

Odešli: Tomáš Dušek (ukončení aktivní kariéry), Zdeněk Toužimský (konec smlouvy), Martin Táborský (Pardubice - příprava), Jan Kolář II (Pardubice – návrat z hostování), Petr Haluza (Kometa Brno – přestup), Petr Sakrajda (Olomouc – návrat z hostování), Jan Šeda (Chrudim – odchod).
Přišli: Filip Luňák, Bořek Sláma (oba Třebíč – přestup), Patrik Moskal (Kometa Brno – přestup), Patrik Šebek (Technika Brno – návrat z hostování), Ondřej Ježek (České Budějovice – na testech), Marcel Úlehla (Slovan Bratislava), Lukáš Filip, David Nedorost (oba Beroun – hostování).