Severočeský dvojboj nezvládli (Kadaň 2:3, Litoměřice 2:4), místo dresů visí v kabině neschopenky, trenéři zoufale vyhlížejí každého zdravého borce a manažer telefonuje po všech čertech, aby nákupem posil znovu zprovoznil zdravotními patáliemi zdemicovaný stroj.

Tak to nyní vypadá v hokejovém klubu v Hradci Králové. „Už je toho moc,“ naštvaně prohodí kouč Jiří Mička.

Rozhovor

Celou sezonu máte plnou marodku. Když se z ní někdo vrátí, další se zraní. A tak pořád dokola. Nepřipadáte si jako na ruském kole?
Je to na houby. Naposledy v Litoměřicích už bylo znát, že na tři pětky to nejde. Jakmile jsme ve třetí třetině dostali gól na 1:2, tak bylo jasné, že se zápasem těžko něco uděláme. Absolutně nám chyběla šťáva. Soupeř měl čtyři vyrovnané pětky, projevila se naše únava.

Nemáte obavu, že se únava projeví především v play off?
Stoprocentně. Už je toho vážně moc. Hráči, kteří jsou nyní v extrémní zátěži, mohou uvadat. Mám seriózní obavy. Nejedná se o týden nebo čtrnáct dní. My máme marodku k prasknutí už tři měsíce.

Co teď s tím? První liga pokračuje ve zběsilém tempu.
Naštěstí už vidím po kabině běhat Koudyho (Martina Koudelku), na Třebíč by měl být připravený i Berger. Když nám Kolín půjčí Bláhu, snad dáme do kupy čtyři formace.

Mimo hru jsou i dva první brankáři – Čech s Luňákem.
No právě. Kuba už se zapojil do tréninku. Uvidíme, jak se bolavé koleno vyrovná se zátěží. Třeba naskočí už v sobotu proti Třebíči.

Nyní vás čekají tři důležité zápasy (Třebíč, Písek, Benátky) a vy je vzhledem k situaci v tabulce potřebujete zvládnout.
Ano. Tato tři utkání hodně napovědí o našem umístění po základní části. Jsou strašně moc důležitá. Když se nám nepovedou, dostaneme se do problémů. Jsme na pátém místě, a to bychom rádi udrželi.

Jak se neustálé potíže se sestavou podepisují na psychické pohodě hráčů? O ustáleném složení jednotlivých formací se nedá mluvit.
Není to jednoduché pro nás, pro hráče ani pro manažera. Kluci to samozřejmě vnímají, také by rádi hráli v ustáleném složení. Jenže nejde to. Je to pro ně hrozně nepříjemné. Stane se, že jsou „zavaření“, a stejně musí na led.