ČT 18.00:
HC VCES Hradec Králové – Sparta Praha.

Kouč Východočechů Pavel Pazourek nebyl po úvodním zápase letního poháru s výkonem svých svěřenců vůbec spokojený. Chybělo mu především nasazení a chuť porvat se s favoritem o lepší výsledek. „Dostali jsme naprosto zbytečné branky. Dá se říct, že jsme si všechny dali sami. Bylo znát, že jsme teprve druhý týden na ledě. Věřím tomu, že náš výkon bude stoupat,“ uvedl po prohře 2:5 s Pardubicemi. Oproti utkání s Moellerem dnes dojde k úpravám v sestavě. V brance dostane přednost Filip Luňák, v útoku se objeví trojice Volráb, Luštinec a Úlehla.
Pokud chcete vidět Spartu Praha na vlastní oči, musíte k pokladnám ČEZ Stadionu vyrazit s dostatečným předstihem. Prodáno bude pouze 300 vstupenek! Zbytek má jednoduše smůlu. Kapacita druhé haly je omezená. Lístky se budou u pokladen prodávat od 16.30 hodin.

ČT 18.00:
HC Vrchlabí – HC Mountfiled České Budějovice.
Prohráli, ale herně nepropadli. Vrchlabští horalové ve své premiéře v Tipsport Cupu mohli i po výsledku 2:5 opouštět plzeňský led se vztyčenými hlavami. „Z naší strany to byl kvalitní zápas. Když se hrálo pět na pět, bylo to docela vyrovnané utkání,“ uvedl trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. Jeho tým však v Plzni inkasoval tři branky v přesilových hrách.
„Jsou to zkušení a kvalitnější hráči, proto jsme je museli zastavovat jen pomocí faulů,“ pravil útočník Patrik Beck. Ten se dnes těší se spoluhráči na další souboj s extraligistou. Pod Krkonoše má namířeno z jižních Čech Bokrošova družina, které si bude chtít napravit reputaci po domácí porážce se Znojmem 1:2. „Je to sice příprava, ale samozřejmě chceme podat co nejlepší výkon a uhrát dobrý výsledek,“ prohlásil před soubojem s nejlepším týmem základní části loňské extraligy kapitán horalů Aleš Vála.

ČT 17.00:
Bílí Tygři Liberec – HC Moeller Pardubice (hraje se v České Lípě).

Obhájce pohárové trofeje vykročil do soutěže vítězně. Ve čtvrtek porazil ve značně kombinované sestavě Hradec Králové 5:2. „Hráli jsme v dost velké únavě. Je důležité, že kluci ukázali, že chtějí hrát v nasazení, i když se necítí komfortně,“ spokojeně pravil pardubický kouč Václav Sýkora. Proti Liberci by měla nastoupit už silnější sestava. „Zapojíme další hráče. Proti Hradci nám vlastně tři pětky nehrály,“ dodal Sýkora.