Až v sedmé sérii nájezdů byl rozhodnut zápas 51. kola hokejové extraligy. Hradec v něm prohrál s Mladou Boleslaví 1:2 a jeho naděje na třetí místo mizí. Bylo to velmi bojovné utkání. Oba týmy o něco hrají. Boleslav by se ráda dostala do elitní šestky, Hradec se chtěl posunout na 3. místo a v play off se vyhnout obhájci titulu z Brna.

V první třetině nevyšla ani jednomu mužstvu přesilovka pěti proti třem. Oba mančafty v ní byly jalové. Proto se změnilo skóre až ve 34. minutě. Domácí Daniel Rákos velmi šikovně tečoval přihrávku beka Davida Štindla a poslal Hradec do vedení. Od té chvíle se hrálo o zlomovou branku. Mountfield by úspěch poslal k vítězství, hosté by získali naději.

Nakonec se prosadili hosté. V přesilovce vystřelil ve 48. minutě Pavel Musil, puk se převalil přes lapačku gólmana Jaroslava Pavelky a zapadl do brány.

V prodloužení byl lepší Hradec. Rozhodnout mohl Radovan Pavlík i Matej Paulovič. Na druhé straně se sám na Pavelku hnal Radim Zohorna. Gólmani však byli pevní, domácím nepomohla ani přesilovka.

Proto došlo na samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější Boleslav.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 1:2 po sam. náj.

Fakta - branky a asistence: 34. Rákos (Štindl) - 48. P. Musil (T. Knotek, Šťastný), rozh. sam. náj. Bernad. Rozhodčí: Hribik, Pražák – Komárek, Špringl. Vyloučení: 5:3, navíc J. Dvořák (Hradec) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 4259. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 – 0:0.
Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Rákos, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Kukumberg, Miškář – Paulovič, Nedvídek, J. Dvořák.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa – Vondrka, T. Knotek, Skalický – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Látal, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Ilustrační fotografie.
Paka i s úroky vrací úder Jaroměři. Bydžov je po obratu krok od finále

Hokejová extraliga - další výsledky 51. kola: Karlovy Vary – Pardubice 4:2, Olomouc – Zlín 3:1, Brno – Sparta Praha 7:3, Liberec – Vítkovice 3:1, Litvínov – Plzeň 5:1, Třinec – Chomutov 4:1.

14. Pardubice 51 8 2 5 36 98:185 33

Příští program - 52. kolo - pátek, 18.00: Pardubice – Hradec Králové, Plzeň – Karlovy Vary, Chomutov – Olomouc, Zlín – Brno, Mladá Boleslav – Třinec, Sparta – Liberec, Vítkovice – Litvínov.