Jak už je v posledních letech tradicí, Hradec se vydal po cestě, která mu přináší úspěchy a znovu lovil u východních sousedů. Po Patriku Bartošákovi, Tomáši Pavelkovi a Davidu Šťastném přichází první zahraniční posila. Šikovný pětadvacetiletý centr Tamáši prožil v Banské Bystrici, kde hokejově vyrostl, nejpovedenější sezonu, když zapsal 30 bodů za 14 branek a 16 asistencí.

KVALITNÍ CENTR

Je jasné, že východočeský celek musel po odchodech útočníků Jakuba Lva a Lukáše Cingela hledat náhradu. „Alexe jsme sledovali již minulou sezonu a zaujaly nás jeho výkony v rámci slovenské extraligy, ale především v rámci slovenské reprezentace. Je to kvalitní centr, který by nám měl na této pozici nahradit mezeru po odcházejících hráčích,“ uvedl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Perspektivní forvard strávil celou kariéru na Slovensku. Kromě hostování v Liptovském Mikuláši to bylo právě v mateřské Banské Bystrici, se kterou získal dva mistrovské tituly. Krom toho už loni vyzkoušel atmosféru mistrovství světa, tehdy v osmi zápasech posbíral dva body. „Vidíme v něm perspektivního hráče a očekáváme, že nám pomůže i se zlepšením produktivity,“ doplnil na jeho adresu Kmoníček.