„Je to sladké. Sice jsme teď bodovali hodně zápasů v řadě, ale moc jsme nevyhrávali. Když ukradneme bod navíc z prodloužení nebo nájezdů, je to vždy lepší,“ řekl po výhře 4:3 po samostatných nájezdech hradecký obránce Tomáš Pavelka.

Tomáš Pavelka takto proměnil rozhodující nájezd proti Liberci a Hradec si odvezl výhru za dva body po skvělém obratu.
Z 0:3 na 4:3! Emoce, tresty a velký obrat. Hradec zvítězil v Liberci na nájezdy

Právě on proměnil ten rozhodující a způsobem, který zaujal. Pavelka nic nevymýšlel napřáhl až ke stropu a puk dělovkou poslal za bezmocného Krále v liberecké svatyni.

„Tento typ nájezdu, který jsem jel, jsem okoukal od Bobbyho Janka a taky jsme ho trochu trénovali. Měl jsem ho v plánu, a i na střídačce jsem hlásil, že to možná udělám. Trenér brankářů mi poradil, abych to zkusil na lapačku,“ popisoval Pavelka.

Mountfield přitom do utkání nevstoupil vůbec dobře a rychle prohrával o tři branky. „Možná dobře, že jsme góly dostali na začátku a měli před sebou celý zápas. Paradoxně nám to trochu uvolnilo ruce,“ pokračoval Pavelka.

Východočeši se poté opravdu nakopli, skvěle napadali a ještě do druhé sirény srovnali krok. „Řekli jsme si, že když už tečeme 0:3, tak do toho můžeme jít naplno a nebát se. Jsem rád, že jsme potom zabrali a zase to dotáhli do prodloužení. Teď budeme mít trochu volno a můžeme zase dobře potrénovat,“ dodal Pavelka. Další zápas čeká na Lvy v pátek na ledě Mladé Boleslavi.