Zápasu dlouho vládli dva mladí brankáři. Především domácí Štěpán Lukeš, bratr litvínovského kanonýra, byl pod palbou. Ale také hradecký Jaroslav Pavelka ukázal, že je zdatnou náhradou Patrika Rybára. Hradecká jednička onemocněla, týmu navíc chyběl Rudolf Červený, nejproduktivnější hráč, který je zraněný.

I proto se do útoku k Jaroslavu Bednářovi vrátil Roman Kukumberg a ve druhé třetině se ukázala kooperace těchto matadorů jako parádní. Bednář nahrával, „Kuko“ si skvělým blafákem pohrál s domácím zelenáčem v bráně.

Hradec vedl, podařilo se mu tak využít převahu, kterou měl od první třetiny. Ve třetí části navíc hosté zvýšili, obránce Filip Pavlík se trefil perfektní ranou do horního rohu.

Favorit, jímž Hradec byl, však zaškobrtnul. Domácí snížili minutu po Pavlíkově zasáhu a v 53. minutě vyrovnali. Další gól nepadl, a proto zápas došel až do prodloužení. V něm první šanci domácích zastavil Pavelka, ale tři vteřiny před koncem rozhodl Michal Vondrka, hráč, o jehož služby Hradec dlouho usiluje.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Škoda Plzeň.
Berger myslel na konec, teď si splnil sen: Spengler Cup

Chomutov - Hradec Králové 3:4 po prodl.

Fakta – branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz) – 28. Kukumberg (Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Bednář). Rozhodčí: M. Petružálek, Kika – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3561. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1 – 1:0.
HC Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Valach, J. Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Grman – J. Havel, Huml, Koblasa – Vondrka, Šťovíček, Sklenář – Chrpa, Smejkal, Poletín – Hlava, Chlouba, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Mountfield Hradec Králové: J. Pavelka – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – M. Látal, Koukal, Smoleňák – Vopelka, Kukumberg, Zigo. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Velkého výsledku dosáhl na srpnovém mistrovství světa v Budapešti judista Pavel Petřikov (v bílém). Závodník JC Hradec Králové skončil na maďarském tatami ve váhové kategorii do 60 kilogramů pátý a jen těsně mu unikl cenný kov.
Událost uplynulého roku: mistrovství Evropy basketbalistek