Byť ročník, který do města přinesl velká očekávání i divácký zájem, nedopadl podle představ a skončil hořkým sestupem, pořád se jedná o výrazný milník hradeckého hokeje. Extraliga se totiž ve městě pod Bílou věží znovu hrála až o dvacet let později.

RETRO ZÁPAS I DRESY

Teď tuto legendu místní hokejový klub opět oživí. V retro zápase vyzve tehdejší Stadion Hradec Králové výběr Sport Hradec Cup, v jehož dresu se objeví oblíbenci hradeckého publika z let minulých, převážně prvoligových. Na jedné straně tak budou stát jména jako Brázda, Luštinec, Kudrna či bratři Martincové. Proti nim se postaví Roubík, Vondráček, Hendrich, Fořt a další. Bude se na co koukat!

Duel začne ve 13.30 a hrát se budou tři třetiny po deseti minutách. Přestávky vyplní nájezdy či dovednostní soutěže. Vstupné je dobrovolné. Tím však rozhodně nedělní program v ČPP aréně neskončí. Po exhibičním mači se budou připravovat další aktivity, návštěvníci budou muset halu na chvíli vyklidit, aby se vše nachystalo na 49. kolo extraligy, ve kterém Mountfield vyzve Olomouc.

Brány se návštěvníkům, kteří budou mít platnou vstupenku na večerní duel, otevřou znovu v 15.30. Hned o patnáct minut později bude probíhat autogramiáda hokejistů z retro utkání. Samotný zápas o důležité extraligové body bude začínat v 17 hodin a domácí borci k němu nastoupí ve speciálních replikách dresů právě ze sezony 1993/1994.

LAMINÁTOVÉ LAVICE

Na pěkný suvenýr z nedělní akce si mohou přijít i fanoušci. Už ve čtvrtek byla spuštěna aukce dresů. K dostání jsou zatím červenéz historické sezony a také černé Sport Hradec Cupu, které obléknou prvoligoví hráči z dob minulých. Dražit se budou i žluté, ve kterých nastoupí A tým.

K příležitosti třicetiletého výročí byly navíc vyrobeny speciální hokejové kartičky. Jejích součástí jsou fotografie z oslav postupu. Ty nejcennější navíc budou obsahovat kousek ze starých laminátových lavic, které tehdy byly na zimáku.