V pátek dal dva góly v Karlových Varech, v neděli přispěl ve 20. kole hokejové extraligy k vítězství 6:3 nad Brnem stejným počtem.

„Mezi klukama se cítím výborně,“ opakoval bývalý kapitán národního mužstva po duelu ve Varech.

Proti Kometě, úřadujícímu dvojnásobnému mistrovi, to potvrdil. Oba góly dal tečí prudké přihrávky. Prvním zvyšoval na 4:2, šlo o vítěznou (jak jinak) branku, druhým změnil skóre na 5:2.

Pomohl tak Hradci zúročit velmi dobrý výkon. Hosté šli sice do vedení, ale domácí výsledek otočili. Mountfield nezastavil ještě jeden zádrhel, jímž bylo vyrovnání na 2:2. Gól těsně před koncem první třetiny, který dal Matej Paulovič, byl zásadní. Stejně jako následující dvě Smoleňákovy trefy.

Brno nakonec Hradečtí potupili 6:3. Nasázeli nejvíce gólů v sezoně. Naopak Kometa jich nejvíce dostala.

Hradec Králové - Brno 6:3

Fakta - branky a asistence: 7. Cingel, 7. Bičevskis (Lessio, Paulovič), 19. Paulovič (Lessio, Bičevskis), 35. Smoleňák (Zámorský, F. Pavlík), 43. Smoleňák (Zámorský, Linhart), 47. Cingel (Vincour, R. Pavlík) – 2. Mallet (R. Zohorna, Köhler), 13. P. Holík (Mueller), 56. Mallet (L. Horký, Hruška). Rozhodčí: Harnebring (Švédsko), Hejduk – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 5872. Třetiny: 3:2, 1:0, 2:1.
Mountfield HK: J. Pavelka – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, Rákos – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Lessio – M. Chalupa, Dragoun, Bezúch.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Schaus, Mikuš – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Kusko, L. Čermák, Kašpar – Mallet, Hruška, Köhler – Plášek ml., R. Zohorna, L. Horký.