Až do třetí třetiny utkání zasáhla čtvrtá hradecká formace, ve které se představil také DAVID NEDOROST. Hradečtí paradoxně tuto část hry prohráli 0:2, ovšem na jejich triumfu to nic nezměnilo.

Díky výhře 4:2 jste si upevnili postavení na šesté příčce v tabulce. Předpokládám, že v tomto směru vládne naprostá spokojenost…
Určitě. V zápase se hrálo prakticky o šest bodů. Věděli jsme, že když toto utkání zvládneme, v podstatě si pojistíme šesté místo pro předkolo play off.

Byla na hře Jihlavy výrazně znát absence kanonýra Bakuse?
Samozřejmě, protože Jihlava nám dvě třetiny nemohla dát branku. Bylo to také tím, že jsme hráli vcelku disciplinovaně. Každopádně bylo vidět, že Bakus Dukle scházel.

Dvě třetiny jste soupeře jasně přehrávali. V čem byl největší rozdíl mezi oběma týmy?
Hra byla poměrně vyrovnaná. Rozhodovalo hlavně to, že jsme sice měli málo šancí, ale dokázali jsme je využít. Jihlava měla dobrý nástup do zápasu, ale přežili jsme to a dali jsme první gól, což nám hodně pomohlo.

Co se přihodilo ve třetí třetině, že vás Dukla dokázala dostat pod tlak a dvěma góly se jí podařilo zdramatizovat zá­pas?
Těžko říci, jestli nastalo určité podcenění nebo jsme jen byli zbrklí. Ve třetí třetině jsme začali hrát na čtyři pětky, takže to bylo možná tím, že zbývající tři řady trochu vypadly z tempa.

Týden zakončíte dvěma derby. Nejprve hostíte Chrudim, která vás v průběhu sezony již dvakrát porazila. Jak těžký duel vás čeká tentokrát?
Chrudimi máme co vracet. Minulý domácí zápas (5:0 s Havířovem, pozn. aut.) jsme odehráli dobře, tak v tom snad budeme pokračovat. Doufám, že zvítězíme.