Klub z Vysočiny je dvanáctinásobným mistrem republiky, pětinásobným vítězem Spenglerova poháru, momentálně však působí ve druhé nejvyšší domácí soutěži.V ní se po sérii čtyř výher a sedmi zápasů, v nichž bodoval, mohl probojovat do čela tabulky, to by však musel bodovat v bráně Krkonoš.

A to se svěřencům trenéra Viktora Ujčíka nepovedlo. Vrchlabí, bohužel před prázdnými ochozy, přehrálo favorita výsledkem 4:2. Hostům nejprve slibný náskok zajistily přesilovkové zásahy Skořepy a Pekra. Od druhé třetiny ale do černého mířili už pouze domácí borci, jmenovitě Kratochvil, Matýs, Urban a Chrtek.

Další duel čeká Východočechy už v úterý od 18 hodin na ledě v tabulce poslední severočeské Kadaně.

HC Stadion Vrchlabí – HC Dukla Jihlava 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 25. Kratochvil (Machač, Kajínek), 31. Matýs (Kratochvil), 32. Urban (Hozák, Niko), 45. Chrtek (Heřman, Nouza) – 10. Skořepa (Pekr, Čachotský), 20. Pekr (Skořepa, Čachotský). Rozhodčí: Čáp, Jechoutek – Kotlík, Dědek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. Hráno bez diváků.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart, Bučko, Kajínek, Niko, Vála, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – M. Kratochvil, Matýs, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – Moučka, Antoníček, Chalupa.
HC Dukla Jihlava: Fučík (Jan Brož) – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš – Čachotský, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – T. Havránek, Čermák, Chlubna.

Oba soupeři šli do zápasu povzbuzeni posledními výsledky, lepší vstup se však povedl hostujícím hráčům. Po vzájemném oťukávání si favorit na začátku 10. minuty vynutil faul a vyloučení Bučka Dukla potrestala trefou Skořepy, jenž za záda Soukupa dorážel střelu Pekra – 0:1.

Místo aby inkasovaný gól domácí hokejisty vykolejil, nahodil je do vyššího tempa. Dvakrát byl blízko vyrovnání Mrňa, jehož vždy vychytal gólman Fučík, jeho zaváhání pak v 19. minutě nepotrestal Chrtek.

A přišel trest. Na trestnou tentokrát mířil Heřman a hosté znovu udeřili, když si spolupráci z 10. minuty zopakovali Skořepa s Pekrem a tentokrát to byl druhý jmenovaný, kdo akci v čase 19:39 přesně a pohotově zakončoval – 0:2.

Také třetí branka utkání padla při nerovnovážném počtu hráčů na ledě a ve 25. minutě to byl domácí Kratochvil, jenž zůstal před brankou Fučíka zcela sám, aby mohl snadno usměrnil do sítě puk po přihrávce Machače.

Vyrovnat mohl záhy Antoníček, při samostatném úniku na Fučíka ale zakončení prováhal. Následně hosté prohospodařili další přesilovku. A pak to přišlo. Vlastní akci podpořenou zakončením Kratochvila dokončoval trefou na 2:2 Machač a za pouhých 46 vteřin dokonal obrat Urban, jenž tečoval za záda Fučíka dělovku Hozáka od modré – 3:2.

Být u takového vývoje skóre zaplněná vrchlabská aréna, dovede si každý fanoušek Stadionu představit, jak by to v ní v ten moment vypadalo. Leč bohužel, na zápasy před diváky si budeme muset ještě dlouho počkat.

Zpět ale k utkání. Kdo čekal, že v úvodu závěrečné periody přijde drtivý nápor hostů, toho uklidnil hned začátek třetí dvacetiminutovky. V čase 44:43 ujížděl na Fučíka Heřman, místo střely zvolil nezištnou přihrávku na Chrtka a domácí útočník si zakončení doslova vychutnal. Strážce jihlavské branky neměl šanci a domácí rázem vedli o dvě branky 4:2!

Zbytek utkání už žádné větší šance Dukly nepřinesl, naopak Fučík musel zasahovat při střele Nika, dorážce Heřmana a nepřekonal jej ani smolař utkání Mrňa. Hosté zkusili i power-play, v největší příležitosti ale deset vteřin před sirénou na Soukupa nevyzrál Lichanec a tak mohli domácí slavit velmi cenný skalp favorizovaného soka.