Bude prvotřídním lákadlem na fanoušky. Vždyť takový borec s kariérou ověnčenou blyštivými tituly (Pardubice, Ufa) v hradeckém dresu ještě nehrál. Michal Mikeska (36) podepsal s Královskými lvy zkušební měsíční kontrakt. Nezviklal ho ani středeční debakl 1:7 v Jihlavě.

„Aspoň se dostanu do sestavy," vykouzlí široký úsměv na tváři. Premiéra „Mikeše" čeká v sobotu v Havlíčkově Brodě (17).

Chce se vám vůbec do Hradce po středečním debaklu 1:7 v Jihlavě?
Co si budeme povídat, výsledek není optimální, ale aspoň se dostanu do sestavy. (rozesměje se)

Váš příchod do prvoligového mužstva byl nečekaný. Co rozhodlo pro Hradec?
Nemám nikde smlouvu a neměl jsem do čeho píchnout. Aleš Kmoníček (generální manažer – pozn. aut.) mě kontaktoval již v červnu. Tudíž o Hradci uvažuji již dlouho a teď jsme se na měsíc domluvili.

Délka kontraktu jasně naznačuje, že čekáte ještě na jiné nabídky.
Přesně tak. Je to nejkratší smlouva, kterou jsem kdy podepsal. Za měsíc se může stát dost věcí.

Jméno Mikeska má v hokejovém světě velký zvuk. Není pro vás první liga málo?
Je fakt, že ve srovnání s kluby, kde jsem působil, Hradec níž je. Ale jednou to přijde na každého. Nejde být třicet let na vrcholu. Za svoji kariéru jsem rád a budu se chtít na nějaké úrovni ještě  chvíli držet.

Vaše hra je postavená na tvrdém přímočarém hokeji. Předvedete to i v Hradci?
Nikdy jsem neměl problém hrát důrazně a chodit před branku. V posledních letech jsem ale zjistil, že i když tam člověk chodí a nelítají do těch prostorů puky, tak je to na hov.. Pardon, na nic. Ale samozřejmě do toho vletím.

Co očekáváte od prvoligové soutěže? Třeba více bojovnosti a zarputilosti než v extralize?
Řekl bych méně organizovanosti.

Koho znáte v hradecké kabině?
Znám Vágoše (Vágnera), z Pardubic Tvrďu (Tvrdíka). S tím jsem toho v Pardubicích nahrál spoustu. Taky Héňu (Hendricha) znám. I když jsme spolu nikdy nehráli, tak on je známá figurka.

S Davidem Pospíšilem jste hrál v Pardubicích, teď na vás bude dohlížet z pozice trenéra. Taky změna, ne?
Ale jo. Je to fajn, aspoň budu vědět, jak se mu daří a jestli dobře vypadá. V televizi mu to sluší. (usmívá se) Ale bez legrace. David s Martinem Hostákem jsou mladí trenéři, kteří využívají moderních metod a nových náhledů na hokej. Měli by být trendoví.

Je vám šestatřicet. Máte ještě svůj hokejový sen?
Nikdy jsem ho neměl. Když jsem byl mladý, tak se končilo dvaatřiceti. Už jste byl starej a odepsanej. Pak se to posouvalo a posouvalo. Teď je mi šestatřicet a říkám si, že bych chtěl ještě tři roky vydržet. Do Ruska už to asi nevypadá, z nároďáku taky nikdo nevolá… Minimálně na úrovni první ligy bych chtěl hrát. Není to sen, ale přání.

V extralize řádí čtyřicátníci Nedvěd, Ton, Straka. Není vám líto, že momentálně nejste mezi vybranou společností?
Trochu jo, ale tohle jsou výjimeční lidi, na které chodí diváci. A takový asi nejsem.

Vnímáte problémy, které má momentálně hradecký hokej?
Jistě. S Davidem jsme si o tom povídali. Když musíte shánět prostory k tréninku a nemáte nic jistého, tak to nikdy nemůže být ideální. Jde o to, kdy bude první hala, abychom mohli hrát pořádné zápasy v pořádné hale.

Vizitka

Narozen: 28. dubna 1976
Výška/váha: 191cm/96 kg
Post: střední útočník
Přezdívka: Mikeš
Kariéra:
Třebíč, Pardubice, Havířov, Ufa, Novosibirsk (oboje Rusko), České Budějovice, Karlovy Vary, Hradec Králové.
Úspěchy: mistr české extraligy s Pardubicemi (2004/05), mistr Superligy s Ufou (2007/08), nejproduktivnější hráč extraligy 2004/05.

Tisková zpráva

Hradec Králové - Původní plán, že by se sobotní utkání s Havlíčkovým Brodem uskutečnilo v malé hale se nenaplní. Společnost ABD Invest s.r.o. změnila své požadavky na možnost uspořádání zápasu v malé hale. Klub Královští lvi Hradec Králové a.s. nemohl tyto požadavky akceptovat, a proto se rozhodl změnit pořadatelství zmíněného duelu. V sobotu 15. září bude v 17 hodin vhozeno úvodní buly na ledě Havlíčkova Brodu. Fanouškům se klub opětovně omlouvá za další komplikace.