Dostane dres s číslem 700. Tolik utkání v extralize totiž už zvládl hradecký útočník Bedřich Köhler. Pak se zase vrhne do své tradiční roboty, proti Pirátům z Chomutova bude chtít pomoci Mountfieldu naskočit zpět na vítěznou vlnu.

Mimochodem, Köhler nebude v úterý před 18. hodinou jediným oceněným. Na metu pěti stovek odehraných duelů se totiž dostal útočník Rasislav Dej.

Ale zpět ke Köhlerovi. Vysoký forvard proti Chomutovu opět bude bojovat. To je jeho hlavní přednost, což ukazují i čísla. V Radegast indexu, který zohledňuje například srážky a zablokované střely, je v celé lize na osmém místě. Mezi útočníky je druhý. Statistici mu započítali 39 hitů a 46 zablokovaných ran soupeře.

Velmi platný je i v oslabeních, v nichž je Hradec třetí nejlepší v soutěži.

„Chomutov je bojovné mužstvo a má výborné přesilovky. Hlavně na ty si musíme dát pozor, tam především asi leží klíč k zápasu," naznačil asistent hradeckého kouče Pavel Hynek, že Köhlerovy přednosti budou zapotřebí.

Chomutov je ve využívání přesilových her na druhém místě a toto umění bude chtít využít i v boji o šesté místo. Hradec je totiž před utkáním právě na něm, Piráti jsou o příčku níž. Mountfield má však odehráno o dvě utkání méně.

„Jsme sousedi v tabulce, půjde o boj o pozici zaručující účast v play off. A je na nás, abychom napravili právě ten zápas ve Zlíně," prohlásil Hynek.

Právě ve Zlíně absolvoval Köhler sedmisté utkání. Jenže návrat na stadion, kde hrál sedm let, se mu příliš nelíbil. Hradec totiž padl, ve Zlíně neuspěl už posedmé za sebou. „Byl to špatný zápas, nepovedený. Už po první třetině jsme si říkali, že stav 1:1 jsme uvařili z ničeho," přiznal forvard v rozhovoru pro klubový web po porážce 1:4.

Proti Chomutovu, který zvítězil čtyřikrát v řadě, půjde tedy o návrat do pohody minulých týdnů.