Hráči bojovali, dřeli, střídačka prožívala každé buly, každou šanci. Fanoušci neodcházeli naštvaní ani po porážce 3:4 po samostatných nájezdech.

„Lidé nám po skončení utkání tleskali, což nebývá tak obvyklé. Asi viděli, že jsme makali a cítili se opravdu výborně," uvažoval gólman Filip Luňák.

Přesto pohledná a dramatická bitva s Mladou Boleslaví jasně dokumentovala, že Královští lví mají k pohodě daleko.

Na začátku zápasu si fanoušci museli připadat jako v ráji. Hradec hrál skvěle, Boleslav nestíhala a rychle třikrát inkasovala. Jenže domácí o bleskurychlé vedení málem přišli během první minuty druhé třetiny. Hosté v ní  vstřelili dvě branky a ke třetí moc nescházelo.

„Přišel náš klasický „blackout" zkraje druhé části, kdy jsme si dali téměř dva vlastní góly," kroutil hlavou Luňák. „Je to snad dvacátý zápas v sezoně, co jsme měli takový blikanec. Nevíme si s tím rady… Na padesát vteřin jsme zase naprosto vypnuli a dostali dva laciné góly, což vedlo k částečnému ztracení zápasu."

Veškerá pozornost se nyní upíná k sobotě. K zápasu roku, k bitvě na krev. Hradec se porve o poslední volné místo v play off v přímém souboji s Benátkami nad Jizerou, které mají v prvoligové tabulce o dva body více.

Matematika je jasná. Tříbodové vítězství Královské lvy výrazně přiblíží k cíli, případná porážka znamená takřka definitivní pobyt v play out… „Je nepříjemné tam jet s tímto pocitem, ale zavařili jsme si to sami. Musíme za každou cenu vyhrát," má jasno Filip Luňák.

Pánbíčkář Slabý dostal „čočku"

Pokřikovali na něj, celý zápas mu nadávali do pánbíčkářů, fanoušci dokonce vyvěsili obří transparent s nápisem: „V hokeji nevládne bůh, ale peníze, pane Slabý!" To vše v reakci na rozhovor pro Deník, kde se bývalý hradecký asistent trenéra, pustil do fanoušků za akce, které organizovali v předchozích letech. Jiří Slabý, aktuálně asistent v Mladé Boleslavi, doslova řekl, že hokejový bůh Hradec trestá za akce, které tam proběhly. „Za vším si stojím. Transparent jsem vyfotil pro manželku," usmíval se po vítězném zápase.