Už to nevydržel, bouchlo to v něm jako v papiňáku. David Roupec, dvacetiletý obránce Hradce Králové, má mizerné sezony po krk. Po utkání s Olomoucí a vysoké prohře 2:6 si nebral servítky. Naprosto upřímně řekl, co si myslí o stavu kabiny.

„Na rovinu říkám, že do toho nedáváme všichni všechno. Je to šílený pocit. Kolikrát mám chuť do něčeho kopnout," vzteká se šikovný zadák.

S Olomoucí jste prohráli 2:6. Odpovídá výsledek předvedené hře?
Asi jo. Oni využili všechno, co měli. U nás dali góly beci, útok byl mrtvej. Co potom chceme?

Hanáci jsou v pohodě, užívají si nejlepší sezonu za poslední roky. Naopak vám se nedaří, pouze bojujete o play off. Bylo znát, že mají Olomoučtí daleko větší sebevědomí?
Projevilo se to hodně, především v koncovce. Vždyť sám Pekr dal čtyři góly. A my? Snažíme se, ale nevím jestli se snaží všichni. Štve mě to, protože tam lítám na sto deset procent a přitom je to úplně k hovnu.

Vážně si myslíte, že to někteří flákají?
(dlouho přemýšlí) Ano. Cítím to. Na rovinu říkám, že do toho nedáváme všichni všechno. Jsou tady kluci, kteří do zápasů dávají srdce, což o některých říct nemůžu.

Není to k pořádnému zamyšlení? Obzvlášť v této fázi sezony, kdy musíte nutně sbírat body k postupu do play off? Na ledě byste se měli rvát o každou píď ledu…
Je to k zamyšlení. Bohužel se s tím potýkáme od začátku sezony a vypadá to, že lepší to nebude. Je to děsivý. Přijede k nám Olomouc, mně přišla hratelná, dalo se s ní něco udělat. Zápas dobře rozehrajeme, ale stejně prohrajeme. A ještě 6:2. Lidi pak na nás pískají a musím říct, že zaslouženě.

Jak vám je, když vidíte, že někteří nejsou ochotni se maximálně obětovat pro úspěch mužstva?
Je to šílený pocit. Bije to do očí. Máte kolikrát chuť do něčeho kopnout. Ale nemůžu si tady moc vyskakovat, jsem mladej kluk. Můžu se akorát vztekat a myslet si to svoje.

Loni jste v kabině seděl vedle Koudelky, Kadlece, kteří odešli. Nemyslíte, že nyní chybí mužstvu správný lídr?
Víte, mně naopak přijde, že těch lídrů tady máme až moc. Ono to pak nedělá dobrotu.

Každý by chtěl, aby se hokej hrál podle něho. Rozumím tomu správně?
Přesně. Každý to chce hrát podle sebe, proto se v tom od začátku sezony topíme. Každý to chce hrát do prázdné branky, a že to přišel do Hradce spasit. Pak hrajeme s Olomoucí a góly dají beci…

Věříte vůbec tomu, že jste schopni do play off postoupit? Nepropadáte beznaději?
Kdybych nevěřil, tak tady nejsem. Snad to dopadne. Pořád to máme ve svých rukou. Příští týden v Benátkách budeme hrát asi o všechno.

Olomoucký Matěj Pekr vám vstřelil čtyři branky, i přesto, že jste si na něj dávali pozor. Je těžké ho bránit?
Není, ale když dáte čtyři góly, tak se cítíte v absolutní pohodě. Takového borce my v kabině nemáme.

Drzoun Roupec má na kritiku právo

Poznámka Radka Špryňara:
Konečně. Statečný hrdina vystoupil z davu a z plných plic, s absolutní mírou upřímnosti, vyjádřil své vážné a nadmíru znepokojující pochybnosti o stavu kabiny hradeckých hokejistů. Přesněji řečeno, jejích některých členů.
David Roupec je mladý kluk, talentovaný bek, jemuž můžete vytknout spoustu věcí, ale ne snahu, zaujetí a chuť se za každou cenu a za každé situace porvat o vítězství.
Proto mě vůbec nepřekvapilo, že slova tak přímá a svým charakterem velmi závažná, řekl právě on. I když je  mu pouze dvacet, má plné právo takhle mluvit. Na ledě nic nevypustí a když vidí, jak na to kašle několik jeho spoluhráčů, má, jak sám říká, chuť do něčeho kopnout.
Je mi jasné, že osazenstvu kabiny Královských lvů se to nebude líbit. Zvlášť  těm starším, mazákům, lídrům, kteří letos měli Hradec nasměrovat do semifinále play off. Místo toho ho však systematicky tlačí do hluboké díry, ze které není úniku. Někteří se ve větách, jež  brunátný Roupec ze sebe vypálil po porážce s Olomoucí, najdou. Budou přesně vědět, že byly adresované právě jim.
Teď je na nich, jak se s tím popasují. Jestli Roupece v kabině zpohlavkují, nebo to přejdou mlčením, a na ledě mladému drzounovi i nakvašeným divákům dokážou, že se pletli.
Upřímně, stylem Davida Roupece, říkám, že druhé variantě nevěřím ani za mák. Když se proflákáte celou sezonou, těžko se proberete v závěru, kdy vám fatálně teče do bot.
Ale třeba se  pletu. Snad…