Když šel kouč Dynama kolem kotle domácích, vyskočili ven dva muži a vrhli se směrem k bývalému reprezentantovi. Incident trval pár vteřin, nestalo se nic fatálního, ale jde o absolutní selhání příznivců i pořadatelské služby. 

"Dva fanoušci soupeře mě napadli, a to je tak asi celé. Napadli mě standardně slovně a pak po jednom fyzicky, což je v extraligovém utkání neuvěřitelné," popisoval Lubina incident po utkání novinářům. "Je to smutné, tohle se může stát jenom v Hradci Králové," dodal. 

Lubina byl terčem prakticky celý zápas. Hradečtí příznivci často skandovali heslo: “Lubina je vrah!”

Trenér totiž v červenci roku 2008 zavinil dopravní nehodu při níž zemřel otec někdejšího fotbalisty Hradce i národního mužstva Vratislava Lokvence. Lubina navíc od nehody utekl a nakonec vyvázl s podmínkou.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice.
Derby s kaňkou i vítěznou trefou v závěru. Hradec spasila rána Pavlíka

Prohlášení klubu Mountfield HK:
„Hokejový klub Mountfield HK se distancuje od chování dvou návštěvníků sobotního utkání a incidentu, který způsobili před začátkem třetí třetiny. Hokejový klub ve spolupráci s pořadatelskou službou chtěl podobnému problému předejít, proto hlavního trenéra hostujícího celku doprovázeli na hráčskou lavici dva členové pořadatelské služby. Ti se také snažili celý incident co nejdříve vyřešit a následně předali oba viníky Policii České republiky k dalšímu řízení. Vedení klubu Mountfield HK nesouhlasí s podobnými excesy a takové chování důrazně odsuzuje. Zároveň se za způsobené problémy hlavnímu trenéru hostujícího celku omlouvá.“