Jak bylo možné, že se Hradec tak změnil? V prvním utkání bylo jasně lepší Brno, ve druhém vy.
Jezdily nám nohy, to byl hlavní důvod, proč jsme vyhráli. Paradoxně je ta režie úplně stejná jako série s Litvínovem. Uvidíme, jak to bude pokračovat v Brně. Spadlo to z nás, tak snad to na Kometě taky urveme.

Vy jste šel i do těla…
Když můžou hrát oni do těla, tak my taky. Nějak to z toho střídání vzešlo, dva hráči se mi nabídli na dohrání, tak jsem je dohrál. To je play off, bez kontaktu nejde.

Co říkáte na výkony gólmana Patrika Rybára?
To jméno je oprávněné, ryba, rybí krev. Teď se dvakrát zapotil, tak jsme rádi.

Jak vy osobně zvládáte play off? Přece jenom je vám už čtyřicet.
Na přesilovkách mám toho prostoru hodně, ale jinak nevidím, že bych si někoho dával. Hokej si užívám, nebo se o to aspoň snažím a zatím to jde.

Po prvním duelu se mu motala hlava, ve druhém vychytal nulu

Semifinále Generali play off hokejové extraligy: Mountfield HK - HC Kometa Brno.Zdroj: Deník/ Michal FantaHradec Králové - Jeden gól za dva zápasy dostal v úvodu semifinále play off extraligy hradecký brankář Patrik Rybár. V prvním jeden (druhý padl v power play), ve druhém žádný. Přitom po úvodním střetnutí ani nepřišel na rozhovory, motala se mu totiž hlava. „Ve druhém zápase jsme hráli mnohem líp než v prvním. Každý zápas je fyzicky náročný. Točila se mi hlava. Zvlášť v play off je to víc znát," vykládal po druhém.

Kometa vyslala na jeho bránu pětadvacet pokusů. „Včera mi nebylo nejlíp, ale připravil jsem se. Utkání jdou rychle po sobě a Kometa má výborné mužstvo, hráče kteří umějí zakončit. Jenže my jsme se otrkali," radoval se z výhry.