V Liberci prohrával 1:5, poté 2:6, ale nakonec vyrovnal v power play a prodloužení rozsekl „víkendový zabiják" Lukáš Květoň.

Extraliga má o téma postaráno. Teprve popáté v její historii se stalo, že by někdo otočil čtyřbrankovou ztrátu. Tenhle zápas se s určitostí stane skvostem sezony 2013/14.

„Bylo to sci-fi," odfrkl si po zápase střelec vítězné branky.

„Zaplaťpánbůh, že jsme nakonec vyhráli.  Dojeli jsme to na vítězné vlně."

Květoň se po návratu z marodky poprvé ukázal v Chomutově a rozhodl prodloužení. V Liberci zase… „Jen mi to tam dvakrát spadlo," mávl ledabyle rukou. V 15. minutě mu bylo všelijak. Hradec právě inkasoval pátý úder, za stavu 1:5 mělo být logicky po zápase.

Jenže nebylo.

Teprve se chystalo pravé rodeo, bouře, která drsně spláchla Bílé Tygry do stoky plné zmaru a mrzutosti.

Po gólu na 2:6 rozjel Mountfield stíhačku, na kterou se nezapomene.

Tak znovu: 32. Kudrna 3:6, 40. Škoda 4:6, 53. Suja 5:6, 59.23 (!) Šimánek 6:6 a 62. Květoň 7:6.

Hotovo. Konec.

Následoval pád do absolutního štěstí. Scénka po brance Květoně připomínala spíš oslavy titulu, než vyhraný tuctový mač v první polovině října…

„Člověk se tomu až zdráhal uvěřit," kroutil hlavou Jaroslav Kudrna. „Kluků z Liberce mi je líto," zapíchl oči do dveří kabiny, ve které uplynulé tři sezony sedával.

Zápas se pozdával i Peteru Draisaitlovi, šéfovi lavičky Mountfieldu HK. „Byl to velmi divoký zápas, který není k vidění každý den. Ale my jsme věřili, stále věřili. Nakonec se nám opravdu povedlo vyrovnat a dokonce i zvítězit."

Hradec zvítězil počtvrté za sebou, podesáté v kuse bodoval a v tabulce je na čtvrtém místě bod za vedoucími Pardubicemi.

Euforie se vkradla do města. Zvlášť, když klub čeká supervíkend – v pátek přijede mistr z Plzně , v neděli Sparta!

Komentář: Mají víc plánů, jak vítězit

Roztrhejte předsezonní  prognózy, patří do koše. Extraliga má za sebou prvních třicet dní. Co ukázaly? Dámy a pánové, týmem prvního měsíce se stává… Hradec Králové!

Že je to šok, překvapení? Tak tomu rozhodně není.

Podceňovaný tým Petera Draisaitla jen ukázal svoji pravou sílu, které se zdráhalo uvěřit spousta expertů.

Během jedenácti kol Mountfield HK ostře vyvrátil názor, že doplavat může jen do zašlého přístavu, kde kotví polorozpadlé barážové lodě. Místo toho bere kurs k písčitým slunečným plážím s visačkou play off.

Nejde o náhodu, kapitán si nespletl směr. Hradec má víc plánů, jak vítězit. A to z něho dělá úspěšného.

Po nedělní kolosální vzpouře v Liberci se ukázalo, že tohle není jen tým bezduchých obranářů, kterým občas něco spadne do branky.

Hradec umí útočit, hnát se za gólem, vytrvale bušit do soupeře. Dokázal to už proti Třinci nebo Kometě. I proto má jednadvacet bodů.