Přitom Východočeši začali na ,,nemilovaném“ stadionu dobře. V sedmé minutě je poslal do vedení Berger a vše nasvědčovalo tomu, že tentokrát to vyjde.

„První třetinu jsme začali velice dobře, hráli jsme hokej, který jsme předváděli v posledních utkáních,“ pochvaloval si Jiří Slabý, hradecký asistent trenéra.

Jenže přišla druhá třetina a tři branky v síti jednadvacetiletého Jiřího Blažka, který v brankovišti nahradil zraněnou jedničku Jakuba Čecha. „Do druhé části jsme bohužel nastoupili s vědomím, že se nám dařilo, tak se bude dařit dál. Nehráli jsme, co jsme měli, a soupeř nás za to potrestal,“ vadilo Slabému.

V třetí dvacetiminutovce hosté snížili zásluhou Záhorovského, na konci se odhodlali ke hře bez brankáře, ale kýženou vyrovnávací branku nevstřelili.

„Snažili jsme se utkání otočit, ale povedlo se nám pouze snížit,“ smutně konstatoval hradecký kouč.

Jeho protějšek Mikuláš Antonik byl mnohem veselejší. „Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, přidali jsme na důrazu, což se okamžitě projevilo. Výhry nad Hradcem si moc ceníme.“

SK Kadaň - HC VCES Hradec Králové 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Fakta
– branky a nahrávky: 24. Bursík (Mála, Jeřábek), 29. Heřman (Schmidt), 34. Skořepa (Charousek, Polák) – 7. Berger (Tvrdík, Kubeš), 52. Záhorovský (Kubica). Rozhodčí: Humpolíček – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:1. Diváci: 340.
SK Kadaň: Závorka – Schmidt, Szakal, Trefný, Bombic, Malínský, Révay, Tomeček, Jeřábek – Fiala, Mikšovic, Heřman – Skořepa, Charousek, Novák – Polák, Diviš, Stoklasa – Andres, Bursík, Mála. Trenér: Antonik.
HC VCES Hradec Králové: Blažek – Karlíček, Bendík, Roupec, Vágner, Čáp, Hendrich, Pánek – Kubeš, Tvrdík, Berger – Budínský, Brož, Moskal – Kubica, Záhorovský, Kadlec – Bláha, Karpov. Trenér: Mička.
Moment zápasu:

DRUHÁ TŘETINA:
V prostřední části přišel Hradec Králové o veškeré naděje. Během deseti minut inkasoval Jiří Blažek tři góly, zejména harcovník Zdeněk Skořepa si mladého gólmana vychutnal. Položil si ho na led a s přehledem zavěsil.
Hvězda zápasu:

Kadaňský útočník ZDENĚK SKOŘEPA: Pětatřicetiletý matador má zásadní podíl na skolení favorizovaných Východočechů. Ve druhé třetině vstřelil zkušený borec překrásný gól, který se posléze ukázal jako vítězný.

Další výsledky – 39. kolo: Benátky – Havlíčkův Brod 3:5, Litoměřice – Most 2:5, Písek – Chomutov 0:6, Jihlava – Olomouc 5:6 sn, Třebíč – Ústí n- L. 3:4 sn, Beroun – Šumperk 5:3.

Pořadí: 1. Ústí n. L. (skóre 178:77) 94 bodů, 2. Chomutov (158:81) 89, 3. Olomouc (132:83) 80, 4. Jihlava (115:102) 65, 5. Hradec Králové (126:104) 63, 6. Benátky n. J. (106:112) 62, 7. Havlíčkův Brod (121:129) 59, 8. Litoměřice (102:125) 50, 9. Písek (85:120) 49, 10. Kadaň (98:116) 47, 11. Beroun (93:122) 47, 12. Šumperk (118:152) 45, 13. Třebíč (90:121) 40, 14. Most (89:167) 29 bodů.