Druhého ročníku se zúčastnily týmy HC Turnov, BK Nová Paka, HC Lomnice nad Popelkou a HC Jičín. Výhodu domácího prostředí si vybojoval tým Nové Paky předvánočním vítězstvím v Jičíně.

Finálový duel svedl proti sobě rivaly. V letošní sezoně jsou oba týmy v popředí svých tabulek. Nová Paka v Královéhradeckém kraji a sousední Jičín, který ještě loni slavil ve stejné soutěži titul, nastupuje v Libereckém kraji. Čekalo se velmi kvalitní utkání a 278 diváků rozhodně nelitovalo. Od začátku utkání bylo vidět, že to pačtí hokejisté s obhajobou myslí vážně. Hned první třetinu dokázali před vlastními fanoušky vyhrát jasně 4:1. I druhá třetina patřila domácím borcům, kteří ji ovládli v poměru 3:1 a do třetí třetiny se šlo za rozhodnutého stavu 7:2. Přesto Jičín v závěrečné části podal sympatický výkon a alespoň zkorigoval na konečných 5:9.

První vrchol letošní sezony tak ovládli bruslaři z Nové Paky, kterým předal pohár předseda STK Libereckého kraje Jaroslav Pacholík.

Už o víkendu se znovu po pauze rozběhnou krajské soutěže. Jičín přivítá u sousedů v Libereckém kraji Varnsdorf. Utkání se hraje v neděli od 17 hodin.

Druhý tým Krajské ligy mužů Královéhradeckého kraje Nová Paka ve stejný den i čas bude hostit předposlední Nové Město.