Hokejový klub HC VCES Hradec Králové zavedl letos novinku, každý měsíc bude vyhlašovat tři nejlepší hráče v kategoriích, které patří do Krajského talentovaného centra mládeže. „Chtěli jsme, aby hráči měli větší motivaci. Rozhodli jsme se po vzoru kanadsko-americké NHL nebo ruské KHL,“ říká sportovní ředitel mládeže Miloš Říha. Za měsíc září byli vyhlášeni útočnici Milan Valášek (junioři) s Martinem Bartoněm (starší dorost) a brankář František Veselý (mladší dorost).

„Vstup do sezony nebyl stoprocentní kvůli zaváhání s Havlíčkovým Brodem, ale myslím, že nebyl ani tak špatný. Každý zatím není úplně rozehraný. Řekl bych, že moje výkony v září nebyly nejlepší ze všech. Vždy vyčníval někdo jiný. Hlavní byl týmový výkon. Jsem rád, že jsem se mohl určitým dílem přičinit na gólech,“ říká Milan Valášek, jenž je zároveň v kádru A mužstva.

„Musíme hrát naplno proti každému soupeři, v baráži se s námi nikdo mazlit nebude. Každý z nás musí plnit vše, co po něm chce trenér, neustále na sobě pracovat a věřit v cíl, kterým je extraliga,“ doplňuje Valášek.

Martin Bartoš je nově zvoleným kapitánem starších dorostenců. „Určitě je to pro mě větší zodpovědnost. Mám z toho ale radost. Musím říct, že se mi i lépe hraje. Úvod sezony se nám docela povedl. Domnívám se, že až asi na dvě porážky nepodáváme tak špatné výkony. Mně osobně nějaké zápasy vyšly, další zase nebyly ideální. V rámci možností jsem spokojený,“ uvedl Bartoň.

A jaké má jeho tým cíle? „Určitě bychom chtěli postoupit do play off. V dorostu jsem třetím rokem, dvakrát jsme vypadli v prvním kole. Chtěl bych tedy dojít dál. Myslím, že máme tým, který na to má. Doufám, že se to podaří,“ přeje si mladý královéhradecký útočník.

Také mladší dorostenci zahájili nový ročník extraligy vcelku dobře, s čímž souhlasí i brankář František Veselý.

„Začátek se nám podařil. Snad jen utkání s týmem Letňan jsme mohli zvládnout o něco lépe. Porazili jsme Kometu Brno. Je škoda, že se nám nepodařilo získat druhý bod v duelu s Českými Budějovicemi,“ zhodnotil úvod sezony talentovaný gólman.

„Celý tým má formu, zatím je to parádní. Doufám, že nám to vydrží. Podle mě rozhodně máme na třetí místo. Favoritem je Liberec, který je zatím suverénní. Na jeho ledě jsme vedli 2:1, ale bohužel jsme dostali docela smolný gól a nakonec jsme prohráli 2:5,“ mrzí Františka Veselého, jenž do Hradce Králové letos přišel z Kolína.

(re, ls)