1. ZRANĚNÍ OPOR

Začněme od konce. Ve 46. kole se v Brně fatálně zranili tahouni Petr Koukal s Michalem Dragounem (přetrhané vazy v koleni). O dva zápasy později kometa v obraně Mislav Rosandič (přetrhané vazy v lokti).

Hradec prohrál i proto před dnešním derby s Pardubicemi čtyři utkání v řadě. Spadl na čtvrté místo v tabulce a v play off se zřejmě utká s děs budícím Brnem.

„Samozřejmě je to na nás trošku znát, ale snažíme se dělat věci, které budou potřeba v play off. Tam se začíná od nuly,“ burcoval útočník Daniel Rákos.

2. SMOLEŇÁK IS BACK

Vloni udělal v Hradci dojem. V play off dal čtyři vítězné branky. Radek Smoleňák se (nadvakrát) do týmu vrátil a je jeho tváří.

Navíc nabral 34 bodů, je druhý nejproduktivnější. Odehrál však o dvanáct duelů méně než vedoucí Petr Zámorský.

3. BEZ JEDNIČKY

Na startu sezony byli dva na stejné úrovni. I když odchovanec Jaroslav Pavelka měl k postu brankářské jedničky blíž než Američan Brandon Maxwell, na konci základní části je to podobné. Hradec má dva brankáře, žádný z nich není jasná jednička. Statistiky mají prakticky stejné.

„Rozhodujeme se i podle soupeře,“ řekl trenér gólmanů Robert Horyna.

4. NOVÝ HOKEJ

Budeme hrát jinak! Jak slíbili, tak udělali. Hradečtí zaujali rychlejším a atraktivnějším hokejem.

Vloni spoléhali na zlaté ruce Jaroslava Bednáře, na další matadory. V této sezoně na taktiku, která je ve světě takzvaně moderní.

„V poslední sezoně jsme měli nejstarší hráče v lize – a tomu byl náš hokej uzpůsobený. Bude to velká změna,“ plánoval trenér Tomáš Martinec. Povedlo se.

5. NEČEKANÍ TAHOUNI

Nejlepším střelcem je Tomáš Vincour, přitom trenéři měli v létě honičku přesvědčit vedení, aby ho přivedlo z Brna. Vincour má 21 zásahů, dosud bylo jeho maximem 10. „Tušili jsme, co v něm je,“ řekl kouč Martinec.

Nejproduktivnější hráč a skokan sezony je zadák Petr Zámorský. Jasně, je to zkušený hráč, ale v minulé sezoně rozhodně nezářil. V létě se dokonce řešil jeho odchod. Dnes je z něj stabilní reprezentant. Paráda!

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Derby: Poslední vs. lazaret