„Snil jsem o první trefě v extralize, že tam nějakým způsobem padne, ale že bude taková, jsem určitě nečekal,“ poznamenal třiadvacetiletý útočník a následně ušmudlaný gól popsal: „Šel jsem do souboje v rohu, puk jsem se snažil posunout Jordimu (Perret), ale k němu se ani nedostal, bek odpálil puk směrem k bráně, kde trefil vlastního gólmana a přes nůž se mu převalil do brány.“ Už hradecký gól na 2:1, který obstaral Matěj Chalupa, byl hodně šťastný a i na něm měl svůj podíl viny domácí brankář, jemuž puk vypadl a následně si ho lapačkou srazil do branky.

Tipsport extraliga: Motor Č. Budějovice - Mountfield Hradec Králové
Štohanzl se v extralize poprvé trefil, jeho šťastný gól rozhodl o výhře Lvů

„Oni si dali vesměs dva góly sami, zase na druhou stranu si myslím, že jsme ubránili jejich přesilovky, což bylo také důležité, protože jich měli docela dost. Hokej je o detailech a tyto malé věci v něm rozhodují,“ řekl Štohanzl. Svěřenci trenéra Tomáše Martince se dostali na vítěznou vlnu, vyhráli poslední čtyři extraligové mače.

V tabulce se derou směrem nahoru. V neděli od 16 hodin přivítají na domácím ledě brněnskou Kometu, poté bude následovat reprezentační pauza. Ta Hradci pomůže, protože by se měli vrátit hráči, kteří byli dlouhodobě na marodce.

„Pauza určitě přijde vhod. Většina kluků, kteří byli zranění, se bude vracet, takže se těšíme. Tuto část sezony chceme zakončit výhrou. Brno je také těžký soupeř, strašně zkušený tým, ale my budeme chtít vyhrát,“ doplnil Štohanzl.