Východočeši v sobotu přijeli do Mostu s cílem vrátit se po dvou nezdarech s největšími favority soutěže zpět na vítěznou vlnu. A to se jim podařilo, byť se v závěru museli o výhru ještě strachovat.

Hned v úvodních sekundách zápasu hostující Záhorovský trefil tyč. V prvním dějství však i další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, přičemž Hradec nevyužil ani čtyřminutovou početní výhodou.

Jenže hned zkraje druhé třetiny se favorit po trefě Bendíka ujal vedení. Do poloviny střetnutí přidal další trefu hradecký Tvrdík, a tím své mužstvo uklidnil. Aktivita se přenesla na hokejky hostí, Mostečtí se marně snažili o zteč Čechovy svatyně.

Ovšem byli to domácí, kdo mohl hned v úvodu závěreční periody utkání zdramatizovat. Kotrla však nařízené trestné střílení neproměnil. Východočeši později neproměnili přes minutu trvající přesilovku pěti proti třem, vzápětí na opačné straně spálil vyloženou šanci Tvrdek. O chvíli později se však domácí forvard prosadil, a tím Čechovi zhatil pomýšlení na vychytanou nulu. Most to ještě zkusil bez brankáře, ale prázdnou klec trefil Kadlec a teprve 80 vteřin před koncem zpečetil hradecké vítězství.

HC Most – HC VCES Hradec Králové 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Fakta
– branky a asistence: 57. Tvrdek (Vachovec) - 21. Bendík (Čížek), 28. Tvrdík (Bendík, Záhorovský), 59. Kadlec (Moskal). Rozhodčí: Horák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:6. Bez využití.
HC Most: Benda - Charousek, Látal, M. Rohan, Havelka, Přindiš, Martinec, Apelis - T. Rohan, Slavíček, Tvrdek - Ondráček, Klíma, Vachovec - Kotrla, Divíšek, Vaněk - Nedrda, Vrtek.
HC VCES Hradec Králové: Čech - Bendík, Čížek, Poživil, Karlíček, Hendrich, Čáp - Záhorovský, Tvrdík, Kubeš - Moskal, Budínský, Koudelka - Valášek, Macháň, Kadlec – Rytnauer.