Stačil na to jeden jediný týden, během něhož své dospělé vzory z Mountfieldu napodobili hráči obou dorostů.

Pravda, starším dorostencům se o minulém víkendu hodně rozklepala kolena. Na vlastním ledě se nechali zaskočit Havířovem i Porubou, ale proti druhému jmenovanému soupeři přece jen vydřeli kýžené dva body a jistotu postupu.

Pětašedesát minut se trápili s porubskou brankářkou Klárou Peslarovou, než promluva trenéra Jiřího Slabého „To chcete, aby vás vychytala holka?" dopadla na úrodnou půdu aspoň v nájezdech.

Díky novému systému letos poprvé dostali šanci nakouknout do vyřazovacích bojů také mladší dorostenci. Ambice na první čtyřku určitě měli, ale extraliga tentokrát postrádala outsidera a hlavní cíl zněl: Nenamočit se do sestupových vod. Těm zůstali Hradečtí bezpečně vzdáleni. Hlavně díky formě z tohoto roku, kdy vyhráli devět z jedenácti zápasů.

Razítko na postup přidali ve čtvrtek proti Slavii, jenže žádné velkolepé oslavy (zatím) nečekejte. Pořád totiž hrají dokonce o první místo své skupiny.

Mladší dorost se na ní může vyšplhat už v neděli, kdy hostí poslední východočeské derby.

Stav soubojů Hradec Králové versus Pardubice zatím mluví v poměru 2:1 pro soupeře z jihu, ale uvolněné ruce a domácí prostředí mohou v neděli udělat své. Na zápas se navíc chystá i fanklub.

Starším dorostencům už příští týden odstartuje play off. Mají jasné, že doma si zahrají ve čtvrtek od 12.30 hodin, ale jméno soupeře pro osmifinálovou sérii přináší až tento víkend.

Domácí víkendové duely mládeže – neděle, extraliga mladšího dorost: Královští lvi Hradec Králové – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (11.30, malá hala); neděle, liga juniorů: Královští lvi Hradec Králové – SHK Hodonín (12.00, velká hala).

Martin Voltr