Mountfield HK

Hradec Králové - Kudrnův hattrick = splnění cíle. Hradec Králové si ze Zlína přivezl jedno vytoužené vítězství.

„V úterý jsme měli zápas pod kontrolou a prohráli jsme. V druhém utkání jsme měli problémy dostat zápas pod kontrolu a zvítězili jsme. Abych se přiznal, tak ani nevím, jak," usmál se hradecký trenér Peter Draisaitl.

Odpověď určitě najde u střelce večera Jaroslava Kudrny. „Šli jsme víc do brankoviště a zvýšili jsme důraz," vzkázal na dálku Draisaitlovi.

V Hradci jsou na vrcholu blaha. Vítězství nemohlo přijít v lepší chvíli. Klub vysoko nasadil ceny vstupenek, výhra by mohla (a měla) donutit váhavé fanoušky ke koupi.

„Hned po středečním zápase výrazně stoupl noční prodej na internetu. Zatím je prodána zhruba polovina míst, co šla do prodeje. Přibližně 2700 balíčků," uvedl ve čtvrtek odpoledne Martin Sasín, marketingový manažer.

Tak rychle k pokladnám, 
víkend totiž bude stát za to!

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubice - Kontrolka benzínu v nádrži nebliká, ale už nějakou dobu svítí. Víte, že za moment „šťáva" dojde. Ale stejně šlapete na plyn, doufáte, že se ještě nějakou kapičku podaří vymáčknout…

Přesně do takové situace se dostaly Pardubice.

Sedm zápasů za deset dnů? Tohle byla porce spíš pro výjimečného afrického vytrvalce.

Když Třinec ve druhém čtvrtfinálovém utkání doma vedl 2:0, Východočeši jeli naplno, ale přidat už nešlo. Neměli ho čím překvapit. Nádrž byla prázdná. Pardubice v prvním zápase Oceláře zaskočily, vyhrály 4:0, o den později se domácí tým pomstil. Vítězstvím 5:1 srovnal čtvrtfinálovou sérii na 1:1. „Po prohraném zápase nemám dobrý pocit nikdy. Série je vyrovnaná, nevypadá to pro nás zle. Ale musíme změnit hodně věcí. Druhá třetina byla velmi špatná, tady nemá cenu si něco nalhávat," mrzutě vykládal pardubický asistent Miloš Říha.

Úkol zní jasně. Teď dobít baterky, o víkendu dobýt Třinec.