Po Josefu Řezníčkovi je Němec teprve druhým obráncem, kterému se hattrick v play off extraligy podařil. Oba spolu působili v Karlových Varech a Řezníček byl přítomen na dnešním zápase.

"Hattrick jsou jen statistiky. Neřešil bych to. Jsem rád za vítězství. My si jdeme za svým cílem," řekl po utkání třígólový střelec novinářům. Teprve od nich se dozvěděl, že před ním se něco podobného podařilo právě Řezníčkovi. "Musím mu napsat, že mě naučil něco dobrého," usmál se Němec.

První gól v dnešním zápase byl z jeho pohledu z kategorie šťastných. "Nebudu si nic nalhávat. Bylo to jen nahození na branku. Při druhém jsem vytěžil z výborné spolupráce s clonícím spoluhráčem před brankou, protože Rybár nic neviděl. Při třetím gólu brankář stál mimo a nabídl mi místo," popsal svůj střelecký den.

Kometa už ve třetí třetině chtěla hlavně pomoci Čiliakovi udržet čisté konto, což měla být součást dárku k dnešním 27. narozeninám brněnského brankáře. Proto také Němec po zisku kotouče chvilku váhal, zda se má vydat k protiútoku do otevřené obrany.

"Hradec v závěru spoléhal na vabank. Vondráček mi při třetím gólu pomohl s obráncem soupeře, protože spadl. Tím jsem měl otevřenou cestu. Vyšlo to, často se podobná věc nestává," řekl Němec, který po chvilkovém přemýšlení poznamenal, že dal naposledy v jednom zápase tři branky v sedmé třídě.

"Je fajn dávat góly. Ale v Brně si rád užívám atmosféru při vyhraném zápase. Je úžasné, co lidé předvádějí. Pro nás je pocta hrát před takovými fanoušky. I když jsme měli hluchá místa v sezoně, tak nás drželi a pořád chodili. Tento zápas byl pro ně jako poděkování," poznamenal Němec, který odmítal označit výsledek za demolici Hradce Králové.

"O demolici bych nemluvil. Vyhrál jsme jeden zápas. V play off se zítra začíná od opět od nuly. Nikdo si nebude pamatovat, zda to bylo 8:0 nebo 1:0. Pro nás je to jen vyhraný zápas. Zítra budeme hrát stejně. A co bude hrát soupeř, je jeho problém. Brankář Rybár chytal výborně dva zápasy v Hradci. Dnes nám to tam napadalo, což je pro nás dobré. Ale nepřeceňoval bych to," poznamenal Němec a připomněl druhý zápas série, který Kometa na soupeřově ledě prohrála.

Dokázal se vžít i do role hokejistů Hradce Králové po debaklu. Podobný zažil při působení v KHL v Čerepovci, kdy tým prohrál 0:9. "Takže vím, jaké to je. Vzpomínám si, že byla reprezentační přestávka a hodně jsme trénovali. To si vybavuji," dodal Němec.