Ostravané i s novou útočnou posilou Vondráčkem, který přišel na hostování do konce ledna z Pardubic, začali na domácím ledě výborně. Ve 14. minutě využili přesilovku po faulu Okuliara, a po přihrávce Barinky je do vedení poslal Peterek.

Radost jim vydržela ještě čtyři minuty po začátku druhé třetiny, pak hradecký Estephana překonal Machovského a bylo srovnáno. A těsně před přestávkou pak stejný hráč zařídil hostům vedení 2:1.

Čtyři minuty před koncem zápasu uspěl domácí Doležal a zařídil prodloužení. Jenže už ve 3. minutě vystřelil Šťastný Lvům dva body.

Hokejová extraliga – 26. kolo:

Vítkovice - Hradec Králové 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

Fakta - branky a nahrávky: 14. Peterek (Barinka, Auvitu), 56. Doležal (L. Kovář, Zdráhal) – 24. Estephan (Pláněk, Kalina), 39. Estephan (Freibergs, Lalancette), 63. Šťastný (Lalancette). Rozhodčí: Kika, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3597.

Vítkovice Ridera: Machovský – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Dej, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Vondráček – Doležal, Přibyl, Peterek. Trenéři: Trnka, Veber a Šimíček.

Mountfield HK: Lukáš – Jank, Blain, Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – Šťastný, Miškář, Estephan – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Jasper – Zachar, Pilař, Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Hamara a Frühauf.