Jeden z favoritů soutěže, jehož vedení se netají velkolepými ambicemi a do týmu nasypalo v létě značné sumy, je po třech kolech na předposledním místě tabulky. V úterý padl jasně 0:3 v Litvínově.

„Nevím, jestli měl Hradec takovou taktiku, nebo jsou nahlodaní z toho, že zatím nemají ani bod, ale nepředvedli vůbec nic. Jen bránili, skoro vůbec nenapadali a jen čekali na naše chyby, kterých naštěstí moc nebylo,“ vynesl tvrdý soud litvínovský gólman Michael Petrásek.

Tragické přesilovky

A teď k těm číslům. Hradec ve dvou zápasech nedal gól. Skóroval jen doma s Brnem, a to vlastně za beznadějného stavu 0:3 a 1:4.

Tragikomické má především přesilovky. Ve třech duelech dostal třináct možností, dal jednu branku, a to ve výhodě pěti proti třem. Nyní je na úspěšnosti necelých osmi procent. Co je ukázka kvality? Dvacetiprocentní hranice… To nenípro Jaroslava Bednáče, Petra Koukala, Andrise Džerinše dobré vysvědčení.

„Problém je hlavně v gólech. Když je nedáme, nemůžeme vyhrát. Zápas s Litvínovem byl zrovna docela dobrý, aktivitou i střelbou. Zřejmě chybí ještě větší důraz před bránou a góly z dorážek,“ pronesl pro klubový web hradecký útočník Rudolf Červený.

Jeho tým má velmi nízký (druhý nejhorší) takzvaný Radegast index. To je ukazatel, který demonstruje ochotu jít do nepříjemných aspektů hokeje. Srazit se, zablokovat střelu.

„V Litvínově jsme podali celkově lepší, týmovější, bojovnější a soudržnější výkon než doma s Brnem. Ale naše střelecká nemohoucnost rozhoduje o výsledcích utkání,“ hodnotil asistent Tomáš Martinec.

Nulový bodový výstup ze tří kol je opravdu problém. „Chytnout začátek je důležité, pak se líp dýchá. Nejlepší je vyhrát v první čtvrtině minimálně sedm zápasů,“ varoval na dálku třinecký Martin Adamský.

Ale jak z toho ven? Mountfield nečeká nic lehkého: v pátek rozjetá Plzeň, v neděli právě Třinec.