Osmifinále mají zdárně za sebou. Hradečtí hokejisté se dnes dozvědí soupeře pro čtvrtfinále play off I. ligy. „Ať to bude Chomutov nebo Jihlava, oba jsou silní,“ má jasno DANIEL VOLRÁB, křídlo Koudelkovy lajny.

Jak těžká byla série s Třebíčí?

Před začátkem jsme mysleli, že budou šance padesát na padesát. Dá se ale říct, že už od prvního zápasu jsme měli navrch. Více jsme si věřili a ke každému dalšímu utkání jsme tak přistupovali.

Ve čtvrtém zápase jste skórovali hned v šestnácté vteřině. Byl to rozhodující moment?

Samozřejmě. Stalo se to i ve třetím duelu, akorát dvakrát rychle inkasovali. Před posledním utkáním jsme si řekli, že musíme ustát tlak domácích v úvodních deseti minutách. Díky tomu, že jsme po pár sekundách vstřelili branku, to v dalším průběhu bylo všechno snadnější.

Kde byste našel klíčové body série? Byly to zvládnuté domácí duely?

Dá se říct, že ano. Tím, že se hrálo na tři vítězná utkání a my vedli už 2:0, tak jsme do Třebíče jeli s tím, že tam jeden zápas urveme. Doufali jsme, že to bude už ten třetí, což se ale nepovedlo. Měli jsme i smůlu, poněvadž jsme měli poměrně dost šancí na to, abychom vyhráli. Nicméně jsme měli v hlavě, že vedeme 2:0. Byla to psychická výhoda. Domácí věděli, že musí uspět, neboť pro ně to mohl být poslední duel sezony.

V úterý se dozvíte jméno čtvrtfinálového soupeře. Budete fandit Benátkám, aby uspěly ve Znojmě a vy jste se mohli střetnout s Jihlavou?

Ono je to jedno. Ať to bude Chomutov nebo Jihlava, oba jsou silní. Jestli budeme chtít postoupit, tak jednoho z nich musíme porazit.

Přes Jihlavu se ale postup jeví přece jen reálněji.
To ano. S Jihlavou jsme měli vyrovnanější zápasy, ale letos jsme i na Chomutov zahráli dobře. Jednou jsme tam uhráli remízu a doma jsme prohráli o dva góly, což není hrozné. Dá se hrát s každým.

PETR TOMEŠ