Ufa - Pardubice 7:5 (0:2, 7:1, 0:2)

Oproti úvodnímu duelu s Omskem nastoupil v brance Martin Růžička. Dynamo vedlo po deseti minutách po brance kanadského útočníka Malleta a přesilovkové trefě Nahodila.

Na snížení ruského týmu ještě reagoval dalším gólem Tomášek, ale pak začalo představení Ufy. Hráči Salavatu zakončovali přesně a po druhé třetině vedli 7:3.

Co se s týmem stalo? „První dějství jsme odehráli parádně, ale pak se to celé pos… Ve druhé třetině bylo špatně všechno. Přestali jsme si plnit naše úkoly,  bohužel třetina dopadla takhle," výstižně konstatoval pardubický útočník Lukáš Nahodil.

Uragán Ufy zastavila až přestávka po druhé třetině. Do branky pak trenéři navíc poslali osmnáctiletého juniora Milana Kloučka.

„Když mi pan Draisaitl řekl, že půjdu do brány, tak jsem byl celkem nervózní, ale po první střele soupeře to ze mě spadlo. Pak už jsem se cítil dobře," řekl Klouček, jenž v ostré zápasové zkoušce neinkasoval.

Dynamo dokázalo alespoň upravit na konečných 5:7. „Ukázali jsme, že nějaký charakter máme, nevypustili jsme to. Řekli jsme si, že se nebudeme koukat na výsledek, chtěli jsme s tím zkrátka něco udělat," dodal Lukáš Nahodil.