Před dnešním startem play off má hradecký kouč PAVEL PAZOUREK starostí nad hlavu. Lídři Roubík s Koudelkou týden neabsolvovali pořádnou zátěž, problémy má Karlíček, mimo je Hendrich. „Máme zoufale úzký kádr. Když někdo vypadne, budou hrát junioři,“ tvrdí před sérií s Třebíčí, do které vstupuje jeho armáda v roli velkých favoritů. Alespoň podle výkonů v dlouhodobé části soutěže.
Základní část skončila v úterý. Jaké z ní máte pocity?
Odehráli jsme dobré zápasy a předváděli slušný hokej. Ať už to byly zápasy s Chomutovem, Kometou či Mladou Boleslaví. To jsme měli opravdu dobrou výkonnost. Závěr byl již horší. Přišly zranění, nemoci a odchody.
Začátek sezony byl velmi složitý. Mužstvu se nedařilo. Vzpomínáte?
(usměje se) Existovaly dvě možnosti. Buď bude mužstvo pracovat, a tudíž dobře hrát, nebo bude spokojené s loňskou sezonou. Bohužel bylo trošku spokojené. I když se zase nedá říct, že bychom hráli vyloženě špatně. Občas jsme v utkáních měli až drtivou převahu. Ale vinou vlastních chyb i smůly jsme je ztratili.
Jak vám bylo po těle? Zapochyboval jste o týmu, nebo o sobě?
Ne, nepochyboval jsem ani o jednom, co jste řekl. Samozřejmě že člověka zamrzí vulgární výkřiky. Ať již na naši adresu, či na adresu hráčů. Ale stále jsem věřil, že tým je silný. Všichni jsme pro to dělali maximum. Vyústěním kvalitní práce byla naše úspěšná šňůra.
Jistě, dvacet zápasů v řadě jste bodovali, což je nevídaná série. Bylo to období, kdy jste měl z práce v Hradci největší radost?
Určitě. Kluci předváděli výborný hokej, na který se dobře dívalo. V celé soutěži jsme si tím vydobyli velké renomé. Všichni nás brali jako možná nejlepší mužstvo.
Pak však tým zasáhly dva odchody. Ať je to, jak chce, chod mužstva to nabouralo. Domin je stále aktuálně nejlepším střelcem, Vondráček tmelil druhou řadu. Jak jste se v tu chvíli cítil?
Těžko se mi o tom hovoří. (chvíli přemýšlí) Byl jsem z toho, a dodnes ještě jsem, hodně zklamaný. Že nebudou žádné posily, to mně bylo jasné. Ale nečekal jsem, že budou hráči odcházet. To pro mě bylo veliké zklamání. Je to škoda. Mužstvo je silné, když má klíčové hráče. Čím jich má méně, tím je slabší.
Něco, co jste vybudoval, se vám postupně sypalo pod rukou. Neměl jste chuť s tím tady praštit?
Měl. Přiznám se, že měl.
Co vás přesvědčilo, že jste zůstal?
Mám tady smlouvu, je to moje práce. V týmu je spousta poctivých kluků, kteří část své kariéry spojili s tímto klubem. Nechtěl jsem je v průběhu soutěže opustit. Ale řeknu vám, že to nebylo nic příjemného.
Prohlásil jste, že kompletní Hradec s Vondráčkem a Dominem měl na to, aby první ligu vyhrál. Opravdu měl původní kádr takovou sílu?
K tomu se už nemá cenu vyjadřovat. Momentálně to je pryč. Znovu opakuji: je to škoda. Podívejte na Brno a další s námi srovnatelné celky. Všichni se posilují, a my jdeme opačnou cestou. Ale stále si věříme, že jsme dobří. Budeme se snažit to dokázat. Chceme se dostat přes Třebíč, i když víme, že to bude hodně obtížné. Uvidíme, co bude dál, kolik nás dohraje. Kádr je uzoučký, zoufale uzoučký.
I přesto jste proti Třebíči favorité. Co vůbec očekáváte od série, která se hraje na tři vítězství? Budete klást velký důraz na domácí utkání?
Myslím si, že začínat venku je výhoda. Na tři výhry je to velmi krátké. Uletí vám jeden zápas a hned jsou problémy. Třebíč znám velmi dobře, hraje se tam těžko. Pro výhru se dělá možné i nemožné. Bohužel nám nenahrává zdravotní stav. Koudelka je šest dní bez tréninku, Roubík také. Oba klíčoví hráči. Bez nich to jde těžko.
Jak to vypadá s dalšími? Co Hendrich?
Jirka už hrát nebude, Karlíček má problémy se svalem. A to se ani nezmiňuji o těch, co různé bolístky nebo začínající virózy přecházejí. Na každý zápas lepíme sestavu, přesilovky snad ani nemá smysl trénovat.
Máte potíže se sestavou, nepomůže někdo z Pardubic?
V úvahu připadá jen Starý a Kolář. Ale Pardubice stále hrají a třeba ve čtvrtek si je vzít nemůžeme. Navíc musí s námi nějakou dobu být a začlenit se.
Když pominete veškeré okolnosti, co chcete s Hradcem v play off dokázat?
(usmívá se) V prvé řadě chceme uhrát duel s Třebíčí.
Pak by vás čekala Kometa Brno, což může být krásná série.
Mohla být. (pousměje se) Ale když budeme kompletní, tak stále ještě jsme dobré mužstvo. Ale musíme si uvědomit, že když nás potká jedno zranění, tak hrají junioři. Chceme však našim fanouškům předvést hru, která by je uspokojila. To je na hokeji to nejdůležitější. Hrát pro těch pár lidí, co nám fandí.
 
 

 

Jihlava? Tradičně nepříjmený soupeř, říká kapitán Vála

 

Vrchlabí/ Den D je tady. Hokejisté HC Vrchlabí ve čtvrtek poprvé vhistorii zasáhnou do play off, ve kterém se bude bojovat opostup do extraligy.

Nováček zKrkonoš vpředkole první ligy vyzve legendární Duklu Jihlava.

„Tradičně nepříjemný soupeř. Pamatuji to už ze zápasů sLibercem, když jsme snimi hráli,“ poznamenal na adresu celku zVysočiny vrchlabský kapitán ALEŠ VÁLA. „Mančaft má teď sice úplně jiný, ale Jihlava vždy hraje fyzicky náročný hokej,“dodal.

Tým pyšnící se dvanácti tituly mistra Československa nezačal sezonu moc dobře. Po skončení první části měl na kontě 19bodů a patřilo mu šestémísto.

Ještě hůř si Jihlava vedla vsoubojích scelky ze západní skupiny. Vprvní polovině odešla zledu pokaždé poražena, až poté se hra a hlavně výsledky Dukly zvedly a to podstatně. Ve zbývajících dvaadvaceti kolech odešla poražena zledu jen osmkrát a vyšplhala se na konečné páté místo se ziskem 60bodů a ztrátou sedmi bodů na třetímísto.

Vzákladní části se Vrchlabí sjedním znejlepších celků naší historie utkalo dvakrát. Na Horáckém zimním stadionu slavilo vítězství 3:2 vprodloužení, doma však na Duklu nestačilo a prohrálo2:5.

„Play off je úplně jiná soutěž než základní část, kde se neodpouštějí žádné chyby. Každý zápas je strašně důležitý. Když se nám do teď nevyvedl zápas, tak jsme si mohli říct, že máme několik dalších knapravení. Vplay off se trestá každá chyba,“ řekl vrchlabský kapitán.

„Stoprocentně musíme hrát ze zajištěné obrany a jednoduše od nás ze třetiny,“ konstatoval Vála. Spodobnou taktikou ale vElektromont Areně určitě vyrukuje iJihlava.

„Proto nepočítám stím, že se zutkání stane nějaká přestřelka. Bude rozhodovat každý gól,“ podotkl 34letý zkušený obránce.

Utkání Vrchlabí– Jihlava začíná v18hodin.

Série, které se hraje na tři vítězná utkání, bude pokračovat v pátek ve Vrchlabí.

VJihlavě se pak horalové představí vpondělí (17.30).

Fanoušci, kteří přijdou na play off ve FUN dresu, dostanou uvstupu poukázku, za kterou budou mít pivo zdarma.