„Nechci si vylívat emoce. Stalo se. Rozhodně se nejde vymlouvat na chyby jednotlivců. Hrajeme celý zápas ve dvaceti lidech. Dvě třetiny jsme Litvínov k ničemu nepustili. Potom jsme dostali gól a vůbec netuším, co se stalo,“ jen těžko hledal slova poo prohře slovenský útočník ve službách Mountfieldu Oliver Okuliar.

ZE SEVERU BEZ BODU. Hradecký bek Jérémie Blain (v černém) takhle bojoval před brankou Litvínova, kterou hájil Šimon Zajíček.
Třetina hrůzy! Mountfield v Litvínově ztratil "vyhraný" zápas

Pro něj to přitom na ledě Chemiků byl speciální zápas, když v první třetině v početní výhodě otevřel skóre a zaznamenal svůj první gól v nejvyšší české soutěži. Kotouč si hned schoval na památku.

„V první chvíli jsem chtěl nahrát Lvíčkovi, ale nalepil se na něj jejich bek. Nakonec jsem do toho šel sám a vyšlo to,“ popsal svůj gól Okuliar. 

Ve druhé třetině na 2:0 zvýšil kapitán Hradce Radek Smoleňák. I tak dokázal Mountfield ve třetí periodě vyhraný zápas ztratit. Během úvodních třech minut závěrečné části se dvakrát prosadil Andrej Kudrna, který i vyrovnal. Lvi byli opaření a definitivní tečku jim zasadil v přesilovce Stránský. „Jsem zklamaný z toho, že jsme prohráli vyhraný zápas. Radši budeme hrát zle a vyhrávat, než hrát dobře, přestřílet týmy a prohrávat,“ má jasno Okuliar.

VÝJEZD SEZONY

Už ve středu sehrají Lvi další zápas v prestižní Lize mistrů. A utkání to bude speciální. Do Berlína má totiž namířeno pětistovka hradeckých fanoušků, pro které klub zajistil vlakový výjezd. Hradec se v případě výhry nad Eisbärenem může výrazně přiblížit postupu ze základní skupiny. „Chceme postoupit. Máme to celkem slušně rozehrané,“ potvrdil Okuliar.