Měli v plánu, že si převezou slušnou formu z vánočního Spengler Cupu do české extraligy. Hradečtí hokejisté chtěli navázat na úterní skvělý výkon proti Liberci, který porazili 3:2, ač prohrávali už o dvě branky. Jenže je tu brzda.

Páteční duel v Olomouci byl odložen. Kohouty totiž ničí viróza, problémy s ní měli hráči už během úterního zápasu s Chomutovem.

„Nemám ve zvyku hledat výmluvy. Ale to, co dnes, jsem nezažil," řekl trenér Zdeněk Venera. Ještě na pondělním předzápasovém tréninku byli Hanáci téměř kompletní, jenže pak rychle odpadali jeden po druhém.

„V den zápasu mělo devět hráčů průjmy a horečky a ostatní nastoupili ne úplně zdraví. Nemluvím o tom, že nám trvale chybí Řípa a Skrbek. Chodila jedna SMS za druhou. Od rána jsme měli deset variant sestavy a nakonec někteří vypadli až těsně před zápasem," popsal Venera.

Zápas s Hradcem byl odložen na úterý 24. ledna se začátkem v 18 hodin. Hanáci neodehrají ani nedělní duel ve Zlíně.

O víkendu se proto Hradec poměří pouze s Třincem, jenž je v současnosti na prvním místě tabulky. V neděli přijede do arény Mountfieldu nejhůř jako druhý mančaft extraligy.

„My musíme porážet každého, když se chceme dostat výš v tabulce. Je jedno, že je to například Liberec," poznamenal po výhře nad Bílými Tygry, druhým celkem soutěže, hradecký útočník Rastislav Dej. Nyní se jeho mužstvo může připravit na supersilný Třinec, asi hlavního kandidáta na titul.

Hokejová extraliga
36. KOLO – pátek 6. ledna, 17.00: Třinec – Brno, 17.30: Plzeň – Litvínov, Chomutov – Zlín, 18.00: Pardubice – Karlovy Vary, Liberec – Vítkovice, 18.30: Sparta – Mladá Boleslav. Odloženo: Olomouc – Hradec Králové.

37. KOLO – neděle 8. ledna, 15.30: Vítkovice – Pardubice, Litvínov – Sparta, K. Vary – Plzeň, 17.00: Hradec Králové – Třinec, 17.20: Brno – Liberec (ČT sport), 17.30: Mladá Boleslav – Chomutov. Odloženo: Zlín – Olomouc.